Radni przyjęli jeden z wariantów dotyczący zmiany wysokości opłat za odpady komunalne. Za przyjęciem uchwały było 13 radnych, 8 było przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu. Wszystkie okoliczne samorządy już kilka miesięcy temu zaktualizowały ceny za odpady.
Pierwsza opcja, która zakładała stałą opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 września br., tak by cały system zbilansował się w okresie trzyletnim, nie uzyskała aprobaty.
W drugiej opcji przedłożonej Radzie Miejskiej założono wyższe stawki w okresie od 1 września do 31 grudnia, pozwalające zniwelować tegoroczną dziurę budżetową, spowodowaną zwłoką w podejmowaniu wyższych stawek. Natomiast od stycznia 2020 r. stawki mają być dużo niższe, zabezpieczające działanie systemu. To właśnie ona została dzisiaj przyjęta. Za przyjęciem uchwały było 13 radnych, 8 było przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Na ulgę w wysokości 50 proc. mogą liczyć właściciele nieruchomości, na których zamieszkują osoby, których dochód nie przekracza kwoty uprawniającej do świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.
Szczegóły dostępne są w poniższym projekcie uchwały:

