:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Radni przyjęli nowe stawki podatku śmieciowego

Rada Miejska w Łomży, Radni przyjęli stawki podatku śmieciowego - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 10/07/2019 13:54

Radni przyjęli jeden z wariantów dotyczący zmiany wysokości opłat za odpady komunalne. Za przyjęciem uchwały było 13 radnych, 8 było przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu. Wszystkie okoliczne samorządy już kilka miesięcy temu zaktualizowały ceny za odpady.

Pierwsza opcja, która zakładała stałą opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 września br., tak by cały system zbilansował się w okresie trzyletnim, nie uzyskała aprobaty.

W drugiej opcji przedłożonej Radzie Miejskiej założono wyższe stawki w okresie od 1 września do 31 grudnia, pozwalające zniwelować tegoroczną dziurę budżetową, spowodowaną zwłoką w podejmowaniu wyższych stawek. Natomiast od stycznia 2020 r. stawki mają być dużo niższe, zabezpieczające działanie systemu. To właśnie ona została dzisiaj przyjęta.  Za przyjęciem uchwały było 13 radnych, 8 było przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Na ulgę w wysokości 50 proc. mogą liczyć właściciele nieruchomości, na których zamieszkują osoby, których dochód nie przekracza kwoty uprawniającej do świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.

Szczegóły dostępne są w poniższym projekcie uchwały:

lomza

Radni przyjęli nowe stawki podatku śmieciowego komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 14:13:32

    W artukule czytamy w pewnym momencie,, łatanie dziury budżetowej,, a dlaczego naszym kosztem pytam? Niech władze miasta na czele z Panem prezydentem ograniczą się troszkę z tak drogimi imprezami. To teraz na śmietnikach kamery niech jeszcze zamontują bo wieczorami BLM nie dość że samochodami podjeżdzają i wysypują to teraz pojemników zabraknie po podwyżce.

  • gość 2019-07-10 14:24:23

    a gdzie się podział p prezydent z kampanii gdzie dbał o nas nie dał żadnej podwyżki przegłosować twierdził że jest za ludzmi a teraz wali równo po betonie zapamiętam to ja i moji bliscy oszukać można tylko raz no i oczywiście szanowna rada zostanie zapmiętana przy następnych wyborach jestem młody powinienem dożyć

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 14:43:32

    Pie...ą o sortowanie śmieci, a gdzie pojemniki na bio. Były i zniknęły. Dlaczego?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 15:08:36

    Dobrze że głosowałem na Muzyk w 2 turze bo bym w lustro nie mógł spojrzeć jak bym na Chrzanowskiego zagłosował. Dowalił nam nie ma co tylko imprezki nagrody show pełną parą, a gdzie są zakłady pracy ja się Ciebie pytam chłopie miałeś ściągnąć kapitał a jak się ktoś pojawia tak jak nowoczesna rzeźnia to robisz wszystko aby pracy ludzie nie mieli tylko u tych " aniołów" biznesu, życzę Tobie abyś kiedyś u takiego aniołka popracował.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 15:12:21

    I bardzo dobrze że takie podwyżki przeszły a najlapeij jak jeszcze więcej będzie płacić trzeba i za ciepło o za wodę może wtedy dotrze do tych co głosowali za obecnym prezydentem kogo faktycznie wybrali!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 15:18:35

    A może tak niech zrobi ratusz kto za Chrzanowskim to 100% w górę kto nie głosował bez zmian.

  • gość 2019-07-10 15:19:07

    Radni przyjęli nowe stawki - to niech sami płacą bo ja się nie piszę na to!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 15:26:07

    Łatanie dziury czytamy w artykule to jest kpina. Radni na czele ze swoim wodzem zrobili z nas szarych obywateli debili i osłów kturzy teraz będą płacić. To może zróbmy wypełniając co miesiąc książeczkę mieszkaniową wpisujmy opłaty za śmieci pokrywa rada ze swoim wodzem.

  • gość 2019-07-10 15:41:40

    Bede zbieral swoje odpady przez miesiac , bo widzę ile ich mam dziennie t.j. mala reklamowka ok 1kg. osobiscie zawioze do miejsca skladowania i spytam ile place za odbior. Do tego dolicze transport i spytam skad te zlodziejskie ceny przeglosowane na sesji. Wybory juz tuz tuz tak jak przedmowca napisal włodarze macie z mojej intecji conajmniej 50 glosow mniej.

  • pytam się - niezalogowany 2019-07-10 15:53:13

    To łatanie dziury... - my będziemy spłacać kary za ukarane wysypisko śmieci?... Co mieszkańcy mają do ukaranego wysypiska?...

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 15:55:44

    A może jakieś referendum? Odwołać dyletantów.

  • ciekawe - niezalogowany 2019-07-10 15:58:08

    Dlaczego radni nie dochodzą na sesji tego: skąd się wziął deficyt śmieciowy? Mieszkańcy bloków płacą cały czas i nie powinno być deficytu. Ktoś "wyprowadził" kasę z budżetu?

  • gość 2019-07-10 16:19:27

    tylko podwyzka i podwyzka radni co wami - wstyd podnosisc tak drastycznie cene za smieci wszystko drozeje a pensje stoja w miejscu lans z aniolami biznesu :(

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 16:26:49

    Umiecie czytac ze zrozumieniem ?? Dziura powstała przez radnych PIS przez ciagle nie bo nie. Najpierw zgłębić Prosze temat a pozniej psioczyc ...

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 16:33:36

    Może dziura powstała nie przez zbyt niskie opłaty, a przez zbyt wysokie koszty?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 16:38:25

    Czas wyjść na ulice i ten warszawski PiS wziąć za pysk. Jedną ręką głośno dają 500+ a drgą po cichu nakładają co raz większe podatki na śmieci.

  • gość 2019-07-10 16:49:13

    Pisali niedawno,że szef spółki śmieciowej ma luksusowy samochód.Kto pozwolił na taki służbowy luksus ? RATUSZ PROSZĘ SPRAWDZIĆ ULICAMI CZY WSZYSCY WŁAŚCICIELE ZŁOŻYLI DEKLARACJE ODBIORU ŚMIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Z OKNA WIDZĘ JEDNEGO BOGACZA KTÓRY OD WIELU LAT WYNOSI ŚMIECIE DO BLOKOWEGO ŚMIETNIKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CZY TAK TRUDNO SPRAWDZIĆ ZA MAŁO PRACOWNIKÓW TO PROSZĘ ZATRUDNIĆ I WYKRYĆ OSZUSTÓW ŚMIECIOWYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-07-10 17:33:42

    Płać i płać a na koniec płacz teraz podwyżki za wodę i ścieki żeby było na promocje

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 17:37:50

    Wszystkie stanowiska zajmuje rodzina i znajomi. Dla zwykłych ludzi robią imprezy dla zamydlenia oczu. Nie są tworzone nowe miejsca pracy tylko lans. Ciekawe z czego wynika tak wysoka podwyżka za wywóz śmieci ?

  • Łomzanin - niezalogowany 2019-07-10 18:04:49

    Władza funduje imprezy itd a za to wszystko my podatnicy zapłacimy. To w podwyrzkach śmieci, wody, ogrzewania. Toć to kpina z wyborców.!Jestescie wybrani przez ludzi by reprezentować ich interesy a co robicie? Wszyt i hańba dla całej rady i prezydenta! Głosowałem na Pana, ale teraz już wiem że był to stracony głos!Cała rada powinna podać się do dymisji skoro nie umieją załatwić sprawy. Najlepiej to podnieść rękę przytaknac i sprawa załatwiona. Nie tędy droga!!

  • gość 2019-07-10 18:40:51

    chcieliście pisowskiego prezydenta to macie,

  • gość 2019-07-10 18:58:17

    Dziękujemy PISowi za kolejną podwyżkę !!!

  • gość 2019-07-10 19:05:24

    A pieniądze na promocję to skąd się biorą, za darmo nikt dobrego słowa o panu prezydencie nie powie, a w mediach kuriozum, chwalony jest cały czas...

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 19:10:35

    Disco polo kosztuje. Bawta się i nie narzekajta.
    Je git

  • gość 2019-07-10 19:19:57

    Nie do wiary. C

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 20:07:52

    Wszyscy radni którzy byli za lub przeciw powinni spotkać się na żywo z mieszkańcami Łomży i debatować i telewizja niech to nagrywa, kto za a kto przeciw?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 20:57:35

    Wszędzie podwyżki są wysokie, to i tak Łomża przeciagala niepotrzebnie.

  • gość 2019-07-10 22:07:07

    Czy pan Wiesław Grzymała oraz Marek Dworakowski mogą się wytłumaczyć z tej skandalicznej decyzji? Głosowałam na PiS, ale po tym, jak zagłosowaliście za podwyżką, nie możecie już na mój głos liczyć. Nigdy. To skandal!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 03:28:32

    Za rządów piss drożeje wszystko co tylko możliwe...

  • gość 2019-07-11 06:19:37

    To to nic skutki rozdawania pieniędzy przez PIS dopiero odczujemy.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 07:05:40

    Radni Dworakowski i Grzymała przejrzeli na oczy, że dalsze blokowanie podwyżki wiąże się z problemami. Czego nie potrafi zrozumieć ich mentor i nie doszła mentorka. Im w głowach to już całkowicie się porąbało.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 07:34:43

    Na oczy to przejrzą ale mieszkańcy Łomży i przy następnych wyborach pogonią was wszystkich na zbity pysk w ciebie ratuszowy klakierze piszacy powyżej!!!

  • gość 2019-07-11 07:47:42

    Jednym dają, więc innym trzeba zabrać. Przestało mi się podobać rządzenie oparte jedynie na rozdawnictwie... Ceny w sklepach w górę, składki w górę i opłaty w górę. Muszą być podwyżki, nagrody dla budżetówki ,więc podwyżki bo stopa życiowa mieszkańców Łomży się poprawia.

  • mieszkanka - niezalogowany 2019-07-11 08:48:45

    Bardzo proszę, żeby panów Wiesława Grzymałę i Marka Dworakowskiego wyrzucić z PiS na zbity pysk! Przecież to skandal, jak mogliście zagłosować za podwyżkami!!!!!

  • gość 2019-07-11 09:26:22

    Nadszedł czas na referendum o odwłanie rady i prezydenta!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 09:27:40

    Przestańcie pisać głupoty że wszystkie podwyżki to przez PiS. Podwyżki zawsze były i będą. Po prostu niech ci co produkują niech utylizują lub płacą za utylizacjję. Najlepiej to w cale zrezygnować z plastyku i problem zniknie. Co kolwiek by zrobili i tak za to zapłacimy. Czy to w obecnej formie czy kupując produkt. A nie którzy widzą jak osoba mieszkająca na Szosie Zambrowskiej zawsze po 22 wynosi swoje wory do śmietnika osiedla Perspektywy.

  • gość 2019-07-11 09:41:41

    Zenek Martyniuk dziękujemy...
    działki sprzedane nie ma za co balować...

  • gość 2019-07-11 10:13:27

    "Gigantyczna podwyżka podatku śmieciowego przegłosowana

    Będzie drożej niż w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie a nawet Warszawie... Mieszkańcy Łomży drogo zapłacą za śmieci. Podczas środowej sesji Rady Miejskiej na wniosek prezydenta uchwalono nowe stawki podatku śmieciowego. Od września do końca roku opłata w przypadku segregacji śmieci wyniesie w domkach jednorodzinnych 60 zł, a w blokach 38 zł miesięcznie, czyli będzie o prawie 60% wyższa niż dotychczas. Jeszcze większa podwyżka dotknie gospodarstwa jednoosobowe - cena w domkach wzrośnie o 65%, a w blokach aż o 94%. Podwyżka, dla tych, którzy śmieci nie sortują, wyniesie 80%. "

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 10:53:03

    Tak czas na referendum aby zagrała inna muzyk'a.
    To wtedy będzie raj. Wolność Tomku,Danielu w swoim domku .

  • gość 2019-07-11 11:17:40

    uwazam,ze nadszedl czas na referendum o odwolanie Pana prezydenta.Zaczyna robic sie PAN i robi idiotow z mieszkancow

  • gość 2019-07-11 11:46:40

    co za złodziejstwo!!!!! nie dość,że od 1 lipca poszła w górę cena za ciepłą wodę to jeszcze teraz śmieci.czas moi drodzy skończyć z tym złodziejstwem w biały dzień.zaraz dojdzie podwyżka czynszów a od nowego roku podatek katastralny od nieruchomości.kogo na to stać ja się pytam? brak perspektyw w tym mieście a o podwyżkach to wy zapomnijcie!!! zdrowo myślące społeczeństwo mówi dość z tym czymś!!!!!!!!!

  • gość 2019-07-11 11:49:58

    a i zapomniałem,czeka nas też podwyżka cen za prąd!!! i w którą stronę to wszystko idzie? dalej chętni jesteście głosować na po-pisowych złodziei którzy tylko doją jak mogą i wyganiają nas za granicę? DOŚĆ !!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 11:57:41

    Ale czy podwyżki zależą od Prezydenta nie. Zależą od rządzących i ich ustaw

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 12:10:47

    I tak jeszcze stawki w Łomży nie są najwyższe. Porównajcie inne gminy w powiecie. Np. w niektórych za dom jednorodzinny przy więcej niż 2 osobach trzeba płacić 89 zł czyli jeszcze 29 zł więcej niż w Łomży i stawki te obowiązują od początku roku. Tam to dopiero jest złodziejstwo. A wszystko przez te pier...ne kary za frajera co żądził wysypiskiem w Czartorii. Powinien z własnej kieszeni bulić, ale oczywiście zapłacimy my wszyscy.

  • Piotr - niezalogowany 2019-07-11 12:31:03

    Potwierdzam wpis powyżej, w Wiźnie za dom jednorodzinny 6 osób w domu, śmieci segregowane płacę 89 zł. Podwyżka bardzo bolesna, chociaż śmieci mieszczą się w jednym pojemniku.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 14:38:09

    Ludzie, czy nie zastanawia was, że jak jest trudne głosowanie to prezydenta nie ma na obradach? Szczególnie jeśli chodzi o podwyżki. Cwaniaczek. Nie chce by się to z nim kojarzyło. Dwie kadencje siedział cicho jako radny. Nawet był wice rady przy Czerniawskim. Tak się umiał ułożyć. W pierwszej kadencji prezydenckiej też cicho siedział. Wystawiał do trudnych spraw wice. Teraz to już w ogóle nie ma go na sesjach gdy jakieś problemy

  • gość 2019-07-11 15:49:27

    Niech prezydent i rada przedstawią na forum jakim to algorytmem wyliczano, że gospodarstwo jednoosobowe produkuje najwięcej śmieci. Tak wynika z przeliczenia stawek na 1 osobę. Pamiętajcie radni i prezydencie, że kiedyś w waszej rodzinie zostanie też tylko połowa ( 1 osoba).Żywot nie jest wieczny. zostają starsze, samotne osoby, którym nikt nie daje 500+,300+ itd... i nie mają odwagi prosić o zapomogi.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 16:57:25

    Obawiam się że na tej podwyżce się nie skończy bo od nowego roku znowu rośnie podatek od każdego kilogrąma śmieci przywiezionego na wysypisko. Co z tym PiSem się porobiło?!!!

  • gość 2019-07-11 17:40:36

    W biały dzień o godz.15,12 właściciel domku przy Szosie Zambrowskiej wynosił śmiecie do blokowego śmietnika.On tak wynosi wory od wielu lat i nie płaci i nie segreguje więc aktualnie wypada mu 103 zł od 1.09.19 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ON MA WSZYSTKICH W D.........DLACZEGO W RATUSZU JEST BAŁAGAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?,że można nie płacić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Dodajesz jako: |