Reklama

Radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji. Chodzi o dodatek węglowy

01/12/2022 14:33

Przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Konopka zwołała nadzwyczajną sesję. Obrady odbędą się w poniedziałek.

Z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji zwrócił się prezydent Mariusz Chrzanowski. W proponowanym porządku obrad widzimy jedynie dwie uchwały: w sprawie zmian w budżecie miasta na 2022 rok oraz w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022 -2037.

„Podjęcie powyższych uchwał konieczne jest ze względu na to, iż w dniu 23.11.2022 r. po godz. 16:00 (już po zakończeniu sesji) na konto Urzędu Miejskiego w Łomży wpłynęły środki z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku przeznaczone na wypłatę dodatku węglowego osobom uprawnionym. Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym i ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, środki powyższe mogą być wprowadzone do budżetu jedynie uchwałą organu stanowiącego. W związku z tym, że dodatek węglowy musi być wypłacony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży niezwłocznie, konieczne jest dokonanie zmian w budżecie miasta i wieloletniej prognozie finansowej, aby środki te można było terminowo wypłacić mieszkańcom” – czytamy.

Reklama

Radni mają spotkać się 5 grudnia o godz. 15:30.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości