Reklama

Radni ustalili wynagrodzenie prezydenta

17/12/2014 12:12

Po długich dyskusjach i trzech różnych wnioskach w sprawie wysokości wynagrodzenia prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, radni podjęli uchwałę i ustalili zarobki włodarza na poziomie ponad 11 tys. złotych brutto. Uchwalone wynagrodzenie jest zgodne z wnioskiem zaopiniowanym przez Komisję Finansów i Skarbu Miasta.

Uchwalone wynagrodzenie jest nieco niższe niż proponowane przez Przewodniczącą Rady Miejskiej, która wnioskowała o przyznanie prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu uposażenia w maksymalnej możliwej wysokości czyli 11.620 złotych. Wyniesie ono, zgodnie z wnioskiem Komisji inansów, 11.122 złote. Trzeci wniosek, złożony przez radnego Zbigniewa Prosińskiego, wskazywał wyraźnie niższe wynagrodzenie. Nie znalazł on jednak uznania w oczach rajców.

Dyskutując o uposażeniu prezydenta radni przerzucali się argumentami za wyższym, jak i za niższym wynagrodzeniem za pracę Mariusza Chrzanowskiego. Radny Tadeusz Zaremba uważał, że wynagrodzenie powinno być na jak najwyższym, możliwym poziomie, a uzasadniał to ogromem obowiązków i odpowiedzialności prezydenta. Mówił też, co powtarzali także inni radni, że prezydent takiego miasta jak Łomża musi mieć godne zarobki. Radny Zbigniew Prosiński pytał natomiast, czy zgłoszony przez niego wniosek o ustalenie prezydentowi wynagrodzenia na poziomie około 9,5 tys. złotych brutto, to są w opinii radnych zarobki niegodne, przy czym porównywał to z zarobkami młodych ludzi, nierzadko po kilku fakultetach, którzy zarabiają 1,2 tys. złotych na rękę. Ciekawe uzasadnienie dla jak najwyższych zarobków prezydenta zaprezentowała wiceprzewodnicząca rady Bogumiła Olbryś, która powiązała to wynagrodzenie do liczby głosów uzyskanych w wyborach. Według tej argumentacji, prezydent otrzymywały około 1 zł brutto za każdy uzyskany głos.

Reklama

Rajcy dyskutowali dość długo i nawet wniosek formalny radnej Wandy Mężyńskiej o zakończenie dyskusji nie zyskał ich akceptacji. W końcu jednak, po wypowiedzi drugiej z wiceprzewodniczących, Alicji Konopki, przewodnicząca zarządziła głosowanie wniosku przedstawionego przez Komisję Finansów. Jak się okazało, zyskał on poparcie 14 radnych, przy czterech głosach przeciwnych i pięciu wstrzymujących się. W tej sytuacji głosowanie pozostałych wniosków okazało się bezprzedmiotowe i rada ustaliła składowe wynagrodzenia prezydenta na poziomach: 6.200 zł (wynagrodzenie zasadnicze), 2.100 zł (dodatek funkcyjny) oraz 2.822 zł (dodatek specjalny), co dało łącznie kwotę 11.122 zł brutto.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości