Reklama

Radni wracają do szkoły

17/11/2020 15:16

Tym razem radni nie zbiorą się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży. Obrady najbliższej zwyczajnej sesji odbędą się w sali gimnastycznej III Liceum Ogólnokształcącego.

Będzie to już XXXI zwyczajna sesja radnych obecnej kadencji. Obrady odbędą się 25 listopada w sali III LO.

"Zachowując zasady bezpieczeństwa, tj. odległości między uczestnikami sesji, w pierwszej kolejności wstęp na sesję Rady Miejskiej mają uczestnicy sesji tj. Radni, Prezydent Miasta, Zastępcy Prezydenta Miasta, Skarbnik Miasta, Sekretarz Miasta, Radca Prawny, Referencji materiałów i projektów uchwał, osoby obsługi (Biura Rady Miejskiej), Wydziału Informatycznego, Przewodniczący Zarządów Osiedli. Uczestnicy sesji i osoby z publiczności zajmują wyznaczone miejsca przez Przewodniczącą Rady Miejskiem" - czytamy w ogłoszeniu.

Reklama

W następną środę radni zajmą się m.in. podjęciem uchwał w sprawie:

  • uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Łomża w rejonie ulic: Wojska Polskiego i Meblowej do granic miasta,
  • przyjęcia gminnego programu osłonowego w zakresie pomocy finansowej na zakup leków dla mieszkańców Miasta Łomża,
  • zawarcia porozumienia międzygminnego dotyczącego współdziałania Gmin przy realizacji zadania polegającego na zmianie obszaru i granic aglomeracji,
  • rozszerzenia cmentarza komunalnego przy ul. Przykoszarowej w Łomży.

Ostatnia z w/w uchwał jest szczególnie potrzebna, ponieważ cmentarz przy ul. Przykoszarowej został już niemal w całości wykorzystany.  Do jego rozszerzenia mają zostać wykorzystane działki położone w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła parafii p.w. Bożego Ciała. Ich łączna powierzchnia to ok. 2,4347 ha.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości