Reklama

Radni zdecydowali o powołaniu nowej spółki miejskiej [VIDEO]

21/01/2015 12:51

Jednogłośnie radni podjęli uchwałę o powołaniu nowej spółki miejskiej, która zajmować się będzie prowadzeniem i eksploatacją instalacji wysypiska śmieci w Czartorii koło Miastkowa wraz z prowadzeniem linii sortowniczej oraz prowadzeniem Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łomży. Podczas zgłaszania tego punktu do porządku obrad prezydent Mariusz Chrzanowski ostro skrytykował swojego poprzednika za zaniechanie utworzenia tej spółki.

- Mój poprzednik, prezydent Czerniawski, zostawił miasto w bardzo trudnej sytuacji. Zaniechał powstania spół, która powinna powstać do 23 stycznia 2014 roku, czyli nawet nie do dnia 23 stycznia 2015 roku. Sankcje poprzez niepodjęcia przez niego działań mogą być. To jest narażenie miasta na jakieś nowe konsekwencje, z którymi my, jako nowi prezydenci, musimy się liczyć - mówił Mariusz Chrzanowski.

Jak stwierdził prezydent, niepowołanie dzisiaj tej spółki spowoduje, że w najbliższy poniedziałek Urząd Marszałkowski wygasi nam pozwolenie zintegrowane, co skutkuje zamknięciem wysypiska odpadów w Czartorii.

Reklama

- Nie muszę Państwa chyba przekonywać, jakie to skutki niosłoby dla miasta, dla jego mieszkańców, a także dla 18 gmin, które składują tam odpady. Pan prezydent Czerniawski i jego ekipa, przez prawie dwa lata, nie zrobili nic, żeby spółkę zarządzającą wysypiskiem powołać. Ignorancja z ich strony powoduje, że nowy prezydent i nowa rada muszą działać pod presją czasu - tłumaczył prezydent Chrzanowski, który podkreślał, że poprzednia rada nie była nawet informowana o problemie, którego skutki mogą być ogromne.

Ostatecznie jednak radni podjęli decyzję o utworzeniu proponowanej przez prezydenta jednoosobowej spółki komunalnej z ograniczoną odpowiedzialnością działającą pod firmą "Zakład Gospodarowania Odpadami Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością". Na pokrycie kapitału zakładowego spółki władze miasta przeznaczyły wkłady rzeczowe w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa, na którą składa się majątek Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Gminie Miastkowo, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łomży oraz majątek będący na stanie Urzędu Miejskiego wykorzystywany do realizacji zadań Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Gminie Miastkowo o łącznej wartości 17 483 974,93 zł oraz wkład pieniężny w kwocie 200 tys. zł.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości