Reklama

Radny Podsiadło o smogu: Po co ta policja przyjeżdża na interwencje? Lepiej nie przyjeżdżać i nie denerwować

28/01/2021 09:44

Czy policja w Łomży właściwie reaguje na zgłoszenia dotyczące "kopciuchów"? Radny miejski Andrzej Podsiadło uważa, że nie. Mogliśmy o tym usłyszeć podczas wczorajszej sesji.

Nowy przewodniczący komisji Ochrony Środowiska zwrócił się do mieszkańców naszego miasta z "prośbą", gdyż sam "doświadczył niejednokrotnie bardzo nieprzyjemnych rozmów z policją", które dotyczyły smogu na niektórych łomżyńskich osiedlach.

- Sytuacja jest taka, że jak się zgłasza takie coś do straży miejskiej, to straż miejska - muszę powiedzieć - od już wielu, wielu miesięcy, reaguje właściwie. I tutaj wielkie dzięki dla nowego komendanta, który wreszcie jest w stanie tą sytuację naprawić i przynajmniej mieszkańcy mają pomoc ze strony Straży Miejskiej. Natomiast dziwne zachowanie jest policji - zauważył.

Reklama

Radny prosi mieszkańców, aby nie dali się "zastraszyć niewłaściwemu podejściu policji do tego zagadnienia".

- Jeżeli policja przyjeżdża na interwencję, nie dysponuje żadnymi narzędziami, tylko stanie na ulicy i mówi, że powietrze jest czyste, albo że w tym momencie nigdzie nie widać dymu, no to po co ta policja przyjeżdża na interwencję? Jeżeli się jedzie na interwencję, to trzeba mieć narzędzia do tego.

Jak właściwie interweniuje w takich sytuacjach policja albo straż miejska? Ma pojemniki, zabiera popiół z określonego paleniska, a próbki trafiają do badań.

Reklama

- Wtedy jest właściwa ocena. A jeżeli się nie ma takich środków, to po prostu lepiej nie przyjeżdżać, nie denerwować tych, kogo się odwiedza, bo czasami jest tak, że można odwiedzić kogoś kto nie jest winny, ale również nie ma wtedy pretensji do zgłaszającego. - uważa radny. -  Zagrożenie stwarza stosunkowo nieduża grupa mieszkańców, z którymi nie możemy sobie poradzić.

Co więcej, radny jest zdania, że nie powinno się kupować konserwowanej żywności, a przede wszystkim konserwowanej chemicznie.

- Ochrona i naprawa środowiska jest nie mniej ważna od miejsc pracy, pomocy społecznej, służby zdrowia, edukacji. Natomiast na pewno jest ważniejsza od bezpiecznego rozwoju transportu, nieekologicznej produkcji czy nawet  przemysłu rozrywkowego, który kwitnie i to taka rozrywka czasami - nieekologiczna i nie tylko.

Reklama

Dodajmy, że w strukturze Rady Miejskiej wyodrębniono Komisję Ochrony Środowiska. Jej przewodniczącym wybrany został radny Andrzej Podsiadło.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości