Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku na rozprawie w dniu 18 grudnia 2019 r. stwierdził nieważność podjętej 14 sierpnia 2019 r. przez Radę Miejską Łomży uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty. Skargę na tę uchwałę złożyła jedna z mieszkanek Łomży. Jak twierdzą radni, o sprawie nic nie wiedzieli.
Jak udało nam się jednak dowiedzieć, skarga została skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku za pośrednictwem Rady Miejskiej Łomży.
Do Biura Rady pismo w tej sprawie wpłynęło 13 września 2019 r. Wiedzę na jej temat powinien mieć ówczesny przewodniczący Jan Olszewski. Jak to więc się stało, że sprawa nie trafiła na wrześniową sesję, a materiały w tej sprawie nie zostały przekazane pozostałym radnym? O to chcieliśmy zapytać ówczesnego przewodniczącego rady Jana Olszewskiego, jednak nie udało nam się z nim dzisiaj skontaktować.
Zwyczajem jest odczytywanie na posiedzeniach przed jednego z wiceprzewodniczących pism kierowanych do rady. Tym razem, w dniu 25 września na XV sesji RM, nic takiego nie nastąpiło.
Według naszych informacji wyrok wraz z uzasadnieniem wpłynął do łomżyńskiego ratusza dopiero przedwczoraj 9 stycznia 2020 roku.



