Ponad 40 recytatorów i wokalistów z całej Polski zaprezentowało się w V Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”, który odbył się wczoraj w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego.
Młodzi artyści wykonali utwory znanych polskich kabareciarzy, poetów, piosenkarzy oraz monologi samej Hanki Bielickiej. Umiejętności uczestników oceniło jury, w którym zasiadł m.in. Andrzej Beya-Zaborski - popularny aktor, reżyser teatralny, aktor Białostockiego Teatru Lalek, znany z roli komendanta policji w filmie "U Pana Boga za piecem".
Po bardzo burzliwych naradach jury Grand Prix przyznało Aleksandrze Nowosadko z Suwałk, za monolog o babci.
W kategorii monolog:
I miejsce zajął Jakubu Pawlak z Łodzi.
II miejsce - Przemysław Przestrzelski z Łomży
III miejsce - Anna Urbanowicz z Suwałk
W kategorii piosenka:
I miejsce zajeła Zofia Ignaciuk z Białegostoku.
II miejsce - Weronika Skrodzka z Łomży
III miejsce - Katarzyna Dłużniewska, również z Łomży.