Sławomir Dymko został wybrany na stanowisko naczelnika nowego w Urzędzie Miejskim w Łomży Wydziału Informatyki. Był to jednak drugi wybór komisji, bo kandydat wbrany jako pierwszy zrezygnował z podjęcia pracy w ratuszu.
Według informacji podpisanej przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, Sławomir Dymko spełnił wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze na stanowisko naczelnika. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży o kierunku Informatyka uzyskując tytuł inżyniera. Ponadto ukończył Studia Podyplomowe w zakresie "Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy". Posiada także kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe oraz doświadczenie w zarządzaniu zespołem pracowniczym.
Dokument wymienia też kursy i szkolenia, w których uczestniczył w przeszłości nowy naczelnik. Znalazły się wśród nich takie, jak: "Zarządzanie siecią"; "Wdrażanie, zarządzanie i administracja usługami Microsoft Live@Edu"; "Podniesienie umiejętności osób pracujących - likwidacja luki kompetencyjnej w obszarze informatyki", "System Elektronicznego Obiegu Dokumentów dla administratorów jednostek podległych"; "Informatyczne systemy obsługi pracownika TP"; "Wsparcie infrastruktury Informatycznej TP"; "Tworzenie stron www za pomocą MS Front Page 98"; "Ochrona antywirusowa z wykorzystaniem: Symantec AntiVirus Corporate Edition"; "Supporting Microsoft Windows NT 4.0 - Core Technologies"; "Implementing Microsoft Windows 2000 Professional and Server"; "Core Technologies of Microsoft Exchange Server 5.0"; Internetworking with TCP/IP on Microsoft Windows NT 4.0"; CCNA Exploration: Network Fundamentals; CCNA Exploration: Routing Protocols and Concepts; CCNA Exploration: LAN Switching and Wireless.