Reklama

Ratusz szuka pracowników

23/09/2015 12:15

Prezydent Miasta Łomża ogłosił dziś nabór na wolne stanowiska urzędnicze Podinspektora w Referacie Partycypacji Społecznej Centrum Współdziałania Społecznego UM w Łomży oraz Inspektora w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Biuro Strefy Ograniczonego Postoju.

Kandydat przystępujący do naboru na stanowisko Podinspektora w Referacie Partycypacji Społecznej Centrum Współdziałania Społecznego musi legitymować się wykształceniem wyższym oraz wykazać się przede wszystkim bardzo dobrą znajomością zasad współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi i przepisów regulujących te zasady, a w szczególności ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, o samorządzie gminnym oraz - w zakresie niezbędnym do realizacji zadań na stanowisku - ustawy o finansach publicznych, ustawy o pomocy społecznej, Kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o dostępie do informacji publicznej, o ochronie danych osobowych. Wymagana jest także znajomość uchwały Nr 262/XXX/12 Rady Miejskiej w Łomży z dnia 28 listopada 2012 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Łomża.

Do głównych zadań wykonywanych na tym stanowisku należą: współpraca z organizacjami pozarządowymi i podmiotami o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie określonym przez Naczelnika Centrum; pełnienie funkcji pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. współpracy z radami społecznymi, a w tym: bieżąca współpraca z radami społecznymi, obsługa techniczna ich posiedzeń, realizowanie zadań związanych z przeprowadzaniem wyborów do rad, przygotowywanie informacji dotyczących rad na potrzeby komórek Urzędu, radnych i komisji Rady Miejskiej, miejskich jednostek organizacyjnych, różnych organizacji i instytucji, opracowywanie projektów aktów prawnych związanych z zadaniami na stanowisku pracy: uchwał Rady Miejskiej, zarządzeń Prezydenta Miasta, statutów i regulaminów rad, badanie prawidłowości uchwał rad społecznych; prowadzenie spraw związanych z realizacją budżetu obywatelskiego; prowadzenie całości spraw związanych z przeprowadzaniem konsultacji społecznych z zakresu kompetencji Centrum, a nienależących do zadań innych komórek Urzędu; współdziałanie przy opracowywaniu i realizacji „Programu współpracy Miasta z organizacjami pozarządowymi" i innych lokalnych programów; organizowanie spotkań i kontaktów Prezydenta z mieszkańcami, instytucjami i organizacjami (w tym prowadzenie kalendarza spotkań, obsługa i przygotowywanie spotkań, pilnowanie wdrażania wniosków i spraw).

Reklama

Przyszły Inspektor w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Biuro Strefy Ograniczonego Postoju musi spełniać następujące wymagania: wykształcenie wyższe; co najmniej 3 lata stażu pracy - według kryteriów obowiązujących przy ustalaniu okresów pracy wymaganych dla pracowników zatrudnianych w urzędach administracji; doskonała znajomość zagadnień związanych z publicznym transportem zbiorowym i innych, w zakresie dotyczącym funkcjonowania dworców autobusowych; znajomość przepisów ogólnych regulujących funkcjonowanie samorządów (w tym ustawa o samorządzie gminnym, kodeks postępowania administracyjnego).

Zadaniem inspektora będzie nadzór nad działalnością Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w zakresie organizacji funkcjonowania dworca autobusowego; prowadzenie spraw związanych z zawieraniem umów na korzystanie z dworca i jego obiektów przez przewoźników, najemców i inn.; rozliczanie kosztów funkcjonowania dworca; kontrolowanie opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania.

Reklama

W obu przypadkach zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą do 9 października 2015 r. do godz. 15.30 - decyduje data wpływu oferty do Urzędu. Oferty muszą znajdować się w zamkniętych kopertach opatrzonych dopiskiem, odpowiednio „Oferta Pracy: Podinspektor CWS - RPS" lub „Oferta Pracy: Inspektor WGK-BSOP".

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości