Reklama

Ratusz zapowiada podwyżki w oświacie

24/05/2021 15:15

Od 1 września br. pracownicy administracji i obsługi łomżyńskich szkół otrzymają podwyżki wynagrodzenia - informują miejscy urzędnicy.

W sprawie podwyżek wynagrodzeń zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski spotkał się z Ewą Chludzińską, prezes Zarządu Oddziału ZNP w Łomży oraz Wojciechem Pietruszewskim ze Związku Nauczycieli Wychowania Fizycznego. Ze względu na inne obowiązki w spotkaniu nie mógł uczestniczyć Sławomir Dębek, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży.

Odpowiedzialny za sprawy oświatowe zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski podkreśla, że wzrost płacy minimalnej spowodował spłaszczenie wynagrodzeń.

Reklama

– Dlatego konieczna jest regulacja płac i po analizie budżetu zaproponowaliśmy ją w wysokości średnio 200 zł brutto na pracownika – informuje wiceprezydent Stypułkowski. Dodaje, że stosownych regulacji względem swoich pracowników dokonają dyrektorzy szkół, uwzględniając zakresy ich obowiązków.

Na tegoroczną podwyżkę w budżecie miasta wygospodarowano około 240 tys. zł.

fot. UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości