Od 1 września br. pracownicy administracji i obsługi łomżyńskich szkół otrzymają podwyżki wynagrodzenia - informują miejscy urzędnicy.
W sprawie podwyżek wynagrodzeń zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski spotkał się z Ewą Chludzińską, prezes Zarządu Oddziału ZNP w Łomży oraz Wojciechem Pietruszewskim ze Związku Nauczycieli Wychowania Fizycznego. Ze względu na inne obowiązki w spotkaniu nie mógł uczestniczyć Sławomir Dębek, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży.
Odpowiedzialny za sprawy oświatowe zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski podkreśla, że wzrost płacy minimalnej spowodował spłaszczenie wynagrodzeń.
– Dlatego konieczna jest regulacja płac i po analizie budżetu zaproponowaliśmy ją w wysokości średnio 200 zł brutto na pracownika – informuje wiceprezydent Stypułkowski. Dodaje, że stosownych regulacji względem swoich pracowników dokonają dyrektorzy szkół, uwzględniając zakresy ich obowiązków.
Na tegoroczną podwyżkę w budżecie miasta wygospodarowano około 240 tys. zł.
fot. UM Lomza