Reklama

Rocznica biskupa Tadeusza Bronakowskiego

04/03/2015 06:22

Dzisiaj mija 9. rocznica konsekracji biskupa Tadeusza Bronakowskiego. 4 marca 2006 roku ówczesny ks. dr Tadeusz Bronakowski przyjął z rąk biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka sakrę biskupią. Współszafarzami byli metropolita białostocki apb Wojciech Ziemba i bp-senior Tadeusz Zawistowski.

11 lutego 2006 roku Ojciec Święty Benedykt XVI przyjął rezygnację z obowiązków Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej złożoną przez Ks. Biskupa Tadeusza Zawistowskiego. Tego samego dnia mianował Biskupem Pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej Ks. Prał. Tadeusza Bronakowskiego. 4 marca 2006 roku ks. Tadeusz Bronakowski przyjął z rąk biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka sakrę biskupią.

Bp Bronakowski urodził się 3 listopada 1959 roku. Pochodzi z Augustowa. Na kapłana został wyświęcony 26 maja 1984 roku. Pierwszą posługę kapłańską pełnił jako wikariusz w parafii w Nowogrodzie. Po roku został przeniesiony do pracy w kurii. W 1988 r. uzyskał tytuł magistra prawa kanonicznego, a pięć lat później obronił pracę doktorską. Pracował jako notariusz kurii, sędzia sądu biskupiego, wykładowca zarówno w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży jak i m.in. w Instytucie Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od maja 1991 r. był wicekanclerzem Kurii Diecezjalnej w Łomży. Zawołanie nowego bp pomocniczego diecezji łomżyńskiej brzmi: "Nie lękajcie się, Bóg jest miłością".

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości