Dokładnie rok temu, po ciężkiej chorobie, zmarł w szpitalu w Lublinie biskup senior diecezji łomżyńskiej Stanisław Stefanek. W pierwszą rocznicę śmierci kapłana w katedrze łomżyńskiej, pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego została odprawiona msza święta w jego intencji.
- W swojej opatrzności Bóg wybrał biskupa Stanisława i powierzył mu misję kapłana, biskupa pomocniczego, biskupa ordynariusza diecezji, aby wypełnił jego wolę, aby służył Bogu, ale też służył wspólnocie diecezjalnej, w którą perfekcyjnie i w sposób idealny wkomponował tak, jakby był jednym z nas urodzonym na tej ziemi. Biskup Stanisław już w swojej młodości odkrył, kiedy tak jak Samuel czuł głos samego Boga, aby stać się kapłanem i starał się o tą swoją misję wypełnić aż do końca i możemy powiedzieć, że ją wypełnił — wspominał w homilii zmarłego biskup łomżyński Janusz Stepnowskiego, który na uroczystość założył pierścień biskupi Stanisława Stefanka, żeby, „być bardziej blisko” jego osoby.
Po błogosławieństwie odbyła się uroczysta procesja do kaplicy Matki Boskiej Pięknej Miłości, gdzie rok temu w krypcie złożono trumnę z ciałem biskupa Stefanka.
- Po krótkiej, możemy powiedzieć, chorobie, ale mającej dość szybki przebieg został powołany do wieczności. Módlmy się, aby Pan tego pasterza, który służył naszej wspólnocie, przyjął do swojej wieczności tego pasterza – powiedział na koniec uroczystości biskup Stepnowski.