Jedną z najpilniejszych potrzeb starszych mieszkańców Łomży jest, zdaniem Jana Lisieckiego, honorowego prezesa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży, utworzenie oddziału geriatrycznego w łomżyńskim szpitalu. Teraz każdy może wyrazić w tej sprawie swoje poparcie.
Już w styczniu 2014 roku seniorzy, którzy lobbują za utworzeniem takiego oddziału w Łomży wysłali pismo, podpisane przez biskupa seniora Tadeusza Zawistowskiego, byłego wojewodę Sławomira Zgrzywę i Jana Lisieckiego do dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, w którym prosili o pomoc w znalezieniu środków finansowych na uruchomienie oddziału w szpitalu w 2015 r. Okazało się to niemożliwe, ale jest szansa, by taki oddział powstał w łomżyńskim szpitali w przyszłym roku.
W tym celu, aby doprowadzić do utworzenia Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, zbierane są podpisy poparcia mieszkańców.
- Przy zaangażowaniu coraz większej liczby osób, jest nadzieja na szybką realizację projektu. Spodziewamy się, że do wiosny uda się pokonać wszystkie przeszkody i uruchomić inicjatywę. Liczy się każdy podpis na listach poparcia – zachęca Jan Lisiecki, przewodniczący Grupy inicjatywnej do spraw geriatrii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.
Działania postanowiła wesprzeć także Rada Osiedla nr 11, która zaapelowała o składanie podpisów na jednej z list poparcia, które czekają m.in. w Przychodni przy ul. Reymonta 1A, w aptekach na ulicy Bema 3a oraz Bema 33.
Liczba seniorów w Łomży rośnie i taki oddział jest w Łomży coraz bardziej potrzebny i oczekiwany. Każdy z nas może wspomóc działania zmierzające do jego utworzenia. Wystarczy tylko złożyć podpis!