Reklama

Rowerem na Syberię. Przyjedź na spotkanie z Niniwa Team.

13/05/2014 08:11

W ubiegłym roku dojechali na Syberię, w 2012 roku- do Nordkapp, jeszcze wcześniej byli w Maroko i Jerozolimie. Wszędzie jadą na rowerach, zmagając się z kilkutygodniowymi trudami podróży, zmęczeniem, polowymi warunkami. To właśnie Niniwa Team. Z grupą rowerowych zapaleńców będzie można spotkać się w Łomży w najbliższy czwartek- najpierw wyruszyć na wspólną wyprawę, a potem po prostu porozmawiać.

- Jesteśmy grupą rowerowych zapaleńców- mówią sami o sobie członkowie Niniwa Team. - Od 2007 roku, w każde wakacje wyjeżdżamy na zagraniczną wyprawę rowerową, która trwa kilka tygodni.

W każdej wyprawie uczestniczy od kilkunastu do 25 osób. Dzienny dystans na rowerze to przynajmniej 150 kilometrów.

- Jeździmy z bagażem (ok. 30 kg na osobę) i bez pomocy samochodu technicznego. Nie organizujemy swoich noclegów, bo nigdy nie wiemy dokąd dojedziemy, a przecież warunki nie zawsze są do przewidzenia. Jeździmy „na wiarę”. Do tej pory nas nie zawiodła- opowiadają rowerzyści.

Reklama

Na dwóch kółkach byli w Wilnie, Kijowie, Rzymie, Jerozolimie, Maroko, Nordkapp, a w ubiegłym roku- na Syberii, dołączając do planu podróży Katyń. W tym roku w połowie sierpnia planują wyruszyć z Lublińca i pojechać "w nieznane"- celu planowanej na cały miesiąc wyprawy nie chcą wyznaczać z góry.

Z członkami Niniwa Team w Łomży będzie można spotkać się w czwartek, 15. maja. O godz. 16.00 z łomżyńskich bulwarów rowerzyści wyruszą na wyprawę wokół miasta (można do nich dołączyć, wystarczy przyjechać własnym rowerem). O godz. 18.00 w kościele braci kapucynów odprawiona zostanie Msza święta w intencji grupy. Po niej znów można pojechać na bulwary, gdzie rowerzyści będą opowiadać o swoich wyprawach, pokazywać zdjęcia i zachęcać do dołączenia do ich teamu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości