W poniedziałek po południu doszło do potrącenia rowerzystki na ulicy Przykoszarowej przez samochód osobowy. Rowerzystka została odwieziona do szpitala, na szczęście jednak jej obrażenia nie okazały się groźne, w związku z czym zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolicja drogowa.
Wczoraj o godz. 16.40 dyżurny łomżyńskiej Policji odebrał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki przez samochód marki volkswagen. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Przykoszarowej i Handlowej. Jak ustalili policjanci, 36-letnia kobieta kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 22-letniej rowerzystce i porąciła ją na przejeździe dla rowerów. Kierującej zostało zatrzymane prawo jazdy, a policjanci sporządzili wniosek do sądu o jej ukaranie.
- Kierująca samochodem volkswagen, jadąc ulicą Przykoszarową, podczas skręcania w ulicę Handlową najprawdopodobniej nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem, jadącej ścieżką rowerową od ulicy Śniadeckiego w kierunku ulicy Handlowej. Kierująca rowerem znajdowała się już na pasach - opisuje całą sytuację Urszula Brulińska z KMP w Łomży.
Z naszych informacji wynika, że poszkodowana rowerzystka została przewieziona do szpitala na badania. Prawdopodobnie jednak nie odniosła poważnych obrażeń, skoro Policja zakwalifikowała to zdarzenie jako kolizję drogową.