Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a po nich Nowy Rok. Uczniowie wszystkich typów szkół będą mieli jednak wolne już od najbliższej soboty. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zmienia na ten czas rozkłady jazdy swoich autobusów. Warto o tym pamiętać, jeśli będziemy chcieli nimi podróżować po mieście.
Od 22 grudnia do 31 grudnia 2014 roku włącznie, autobusy będą kursowały wg rozkładu wakacyjnego (nie kursują autobusy oznaczone literą „s” – w szkołach przerwa świąteczna). W dniach 24 grudnia i 31 grudnia 2014 roku autobusy będą kursowały tylko do godziny 20.00, natomiast w dniach 25, 26 grudnia 2014 roku i 1 stycznia 2015 roku autobusy będą kursowały wg rozkładu obowiązującego w niedzielę i święta.
Bliższych informacji odnośnie odjazdów z poszczególnych przystanków udziela Dyspozytor MPK - tel. 216 03 35 – czynny całą dobę.
Warto także przypomnieć, że w związku z organizowaną w najbliższą sobotę, 20 grudnia o godzinie 15.00 Łomżyńską Wieczerzą Wigilijną, Prezydent Mariusz Chrzanowski podjął decyzję o wprowadzeniu w tym dniu, w godzinach 14.00 – 18.00, bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach autobusowych w granicach administracyjnych miasta.
Jak informuje MPK, dodatkowo jeden z autobusów będzie w trakcie wigilii ustawiony na Starym Rynku – wewnątrz będzie można się ogrzać, wypić kawę czy herbatę, a zamontowana w nim kamerka internetowa będzie transmitować „na żywo” przebieg uroczystości.
MPK zachęca mieszkańców miasta, którzy wybierają się na Stary Rynek do przejazdów autobusami. Dzięki temu można będzie uniknąć problemów z parkowaniem.