Reklama

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka" [FOTO]

12/06/2019 14:26

Festiwal Teatralny "Walizka" jest uznanym i cenionym w kraju i zagranicą przeglądem małych form teatralnych, organizowanym od 32 lat przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży. W tym roku rozpoczął się w środę 12 czerwca i potrwa do soboty 15 czerwca.

32. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka" to rywalizacja trzynastu przedstawień z dziesięciu krajów. Wybrano je spośród ponad 130 zgłoszeń. Tradycyjnie nie zabraknie spektakli plenerowych na Starym Rynku.

-  To wydarzenie przeszło w swojej historii wiele przemian, przybierało różne formuły, zakładało różne maski i oferowała widzom zróżnicowany, bogaty repertuar. Naszym marzeniem jest, aby i w tym roku festiwal stał się wspaniała ucztą teatralna złożoną z zajmujących spektakli z różnych stron świata – mówił podczas oficjalnego otwarcia Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Reklama

Festiwal od lat cieszy się zainteresowaniem w kraju i na świecie. Każdego roku w Łomży pojawiają się nowe grupy teatralne. Przez cztery festiwalowe dni nasze miasto stanie się sceną dla trzynastu spektakli konkursowych.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślił, że z roku na rok urzeka różnorodność teatralnego warsztatu, zaskakuje pomysłowość twórców scenografii i reżyserii, zadziwia kunszt aktorski.- Teatr pobudza wyobraźnię, fascynuje. Cofamy się do czasów dzieciństwa, do naszych pierwszych spotkań z aktorami, lalkami, gdy czekaliśmy z biciem serca na podniesienie kurtyny. Dzięki festiwalowi, wracamy do tych wspomnień, przeżywamy je na nowo i z jeszcze większą niecierpliwością czekamy na pierwszy gong w teatrze – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, zapraszając jednocześnie do udziału w tej przygodzie.

Reklama

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Łomży oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

- Dzisiaj Łomża jest stolicą województwa podlaskiego w dziedzinie kultury, a mam nadzieję, że i na terenie całego kraju – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś, życząc wszystkim uczestnikom festiwalu wspaniałych doznań i magicznych chwil.

 Źródło: mylomza/UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości