Reklama

Rusza elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

22/04/2015 10:55

Już dziś ma ruszyć elektroniczna rejestracja kandydatów do łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Oficjalnie rekrutacja rozpoczęła się w poniedziałek. Niestety w tym roku nie będzie internetowej rekrutacji do gimnazjów i szkół podstawowych.

Dostaliśmy kilka sygnałów od zainteresowanych rodziców gimnazjalistów, którzy poskarżyli się nam, że mimo rozpoczętego w poniedziałek 20 kwietnia okresu rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego nie ma żadnej informacji na temat naboru elektronicznego, ani nawet linka do aplikacji obsługującej nabór przez internet.

Jak wyjaśnił nam naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego Andrzej Piechociński, wydział jest już prawie gotowy, by taką informację opublikować, trzeba tylko dopracować ostateczną wersję komunikatu. Naczelnik obiecał, że przekierowanie ze strony Miasta na stronę naboru elektronicznego zostanie umieszczone jeszcze w dniu dzisiejszym. Strona ta znajduje się pod adresem: https://lomza.edu.com.pl/kandydat

Reklama

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w tym roku nie będzie naboru elektronicznego do gimnazjów ani do szkół podstawowych. Zmieniła się też firma obsługująca nabór do łomżyńskich placówek.

- W poprzednich latach obsługiwała to firma Progman, która przysłała do nas informację, że rezygnują z obsługi tego programu i w tej chwili obsługuje nas firma Vulcan - wyjaśnia Andrzej Piechociński.

Czasu na zgłaszanie kandydatów do szkół jest dużo, bo aż do 29 maja, a później będzie można jeszcze do 12 czerwca składać dokumenty do szkół, w których kandydatów będzie mniej niż przygotowanych miejsc. 

Reklama

Terminy składania dokumentów i rekrutacji do szkół ( §1 ust.2 Zarządzenia Podlaskiego Kuratora Oświaty)

składanie dokumentów od 20 kwietnia do 29 maja 2015 r. do godz. 15.00 składanie dokumentów do szkół dysponujących wolnymi miejscami od 1 czerwca do 12 czerwca 2015 r. do godz. 15.00 składanie kopii świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego 26 czerwca oraz od 29 czerwca do 1 lipca 2015 r. do godz. 15.00 ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych 3 lipca 2015 r. o godz. 10.00 potwierdzenie przez kandydata woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez złożenie oryginałów świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego od 6 lipca do 7 lipca 2015 r. do godz. 15.00 ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych oraz wolnych miejsc 8 lipca 2015 r. o godz. 15.00 składanie dokumentów na wolne miejsca od 9 lipca do 10 lipca 2015 r. do godz.12.00 ogłoszenie listy przyjętych 10 lipca 2015 r. o godz. 15.00
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości