Stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek dwóch partii jaj. Główny Inspektor Sanitarny ostrzega.
"Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek dwóch partii jaj określonych poniżej. Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej lub możliwe przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" - czytamy w komunikacie GIS.
Szczegóły dotyczące produktu:
Producent podjął działania mające na cele poinformowanie odbiorców o konieczności wycofania partii jaj.
"Nie należy spożywać partii jaj określonych w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami" - informuje GIS.

Źródło: GIS, oprac. mylomza