Reklama

Samochód zderzył się z łosiem. Dwie osoby w szpitalu!

25/06/2026 07:53

Niebezpieczny wypadek na drodze S61 przed węzłem Boguszyce. W czwartek (25 czerwca) w nocy samochód osobowy zderzył się z łosiem. Do szpitala trafiły dwie osoby jadące autem. Zwierzę nie przeżyło zderzenia.

Nocny wypadek na drodze S61. W czwartek (25 czerwca) w nocy, przed węzłem Boguszyce, samochód osobowy zderzył się z młodym łosiem, a następnie wypadł z drogi na drogę serwisową. Informacje przekazała nam Komenda Miejska PSP w Łomży. W aucie jechały dwie osoby dorosłe. Po udzieleniu pomocy medycznej przez zespoły ratownictwa medycznego, obie zostały przetransportowane do szpitala. 

W akcji brali udział policjanci, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz strażacy z OSP Konarzyce, a także Jednostka Ratunkowo-Gaśnicza z Łomży. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz usunięciu zagrożeń na miejscu zdarzenia.

Reklama

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o wzmożoną czujność i rozwagę, zwłaszcza w rejonach dróg biegnących przez odcinki leśne. Kolizja z dzikiem, jeleniem czy sarną może zakończyć się tragicznie. Kierowca musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą, kiedy wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów czy rowów. Kierujący powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość. Na szczególną uwagę zasługuje znak A18b "Dzikie zwierzęta". Ostrzega kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach. 

Źródło: własne / OSP Konarzyce Aktualizacja: 25/06/2026 08:05
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości