Po raz pierwszy zorganizowane dziś zostały imieniny ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego. Pomysł, na który wpadł dr Tadeusz Kowalewski z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Łomży, które siedzibę ma przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, przypadł do gustu obecnym i są już plany kolejnych imienin.
- 2 września były imieniny Stefana, a ta ulica nosi zacne imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w związku z jego imieninami chcieliśmy jakoś to uczcić, zintegrować mieszkańców, przedsiębiorców - tłumaczy dr Tadeusz Kowalewski, pomysłodawca dzisiejszej imprezy.
Impreza zorganizowana została we współpracy z Miastem Łomża, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Parafią Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Łomżyńskim Centrum Medycznym i Katolickim Stowarzyszeniem "Civitas Christiana". Rozpoczęła się o godzinie 9.00 mszą świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w intencji mieszkańców i osób na co dzień pracujących na ulicy Kard. Wyszyńskiego. Kolejna część odbyła się w Parku Wodnym, gdzie od godziny 10.00 do 13.00 organizowane były gry i zabawy wodne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych m.in. pływanie zjazd rurą na czas oraz konkurencjach drużynowych tj. wodna koszykówka czy siatkówka.
w trakcie trwania imprezy pracownice Łomżyńskiego Centrum Medycznego wykonywały bezpłatne badania pomiaru glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego oraz udzielały porad dietetycznych. Dodatkowo 10-ciu szczęśliwców mogło wziąć udział w bezpłatnej analizie składu ciała przy pomocy analizatora InBody 230.
- Łomżyńskie Centrum Medyczne od kilku miesięcy jest czynny uczestnikiem życia ulicy. Ja zawsze tak podchodzę do sprawy, że nikt nam ulicy nie ożywi, nikt nam ulicy nie zbuduje, jak my sami o to nie zadbamy - dodaje dyrektor ŁCM dr Waldemar Pędziński.
Uczestnicy dzisiejszej imprezy byli bardzo zadowoleni z jej organizacji, a organizatorzy już planują kolejną - za rok. Oczywiście z jeszcze większym rozmachem niż dzisiaj!