Podczas 31. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sokółce młody pięściarz z Łomży, Sebastian Konecko zaprezentował się z bardzo dobrej strony.
W kategorii kadetów do 54 kg stoczył cztery walki. Trzy z nich wygrał, ulegając dopiero w finale zawodnikowi DKB Dzierżoniów Antoniemu Wilkoszyńskiemu, który jest reprezentantem Polski. O wyniku zadecydowali sędziowie, punktując 2:3 - starcie było bardzo wyrównane. - Tak naprawdę zdecydowały dwa, a może trzy ciosy - mówi Zbigniew Maleszewski, szkoleniowiec Sebastiana.
Konecko reprezentujący klub Tiger Łomża, zdobył tym samym tytuł wicemistrza Polski, potwierdzając swoją wysoką formę i ogromny potencjał. W eliminacjach najlepszym zawodnikiem z województwa podlaskiego. Rywalizowali reprezentanci 14 klubów. Co warte podkreślenia, Konecko jako jedyny zawodnik z naszego województwa wywalczył finał, ostatecznie odbierając srebro.
Co ciekawe, Sebastian rozpoczął swoją przygodę z boksem dopiero we wrześniu 2023 roku. Na salę treningową przyprowadzili go starsi koledzy, widząc w nim potencjał. Od tamtej pory nie opuścił żadnego treningu - w najcięższym okresie przygotowawczym trenował nawet 12 razy w tygodniu.
- To solidny chłopak. Co trener powie, to dla niego świętość - dodaje Zbigniew Maleszewski, trener Tiger Łomża.
Wcześniej Konecko przez dwa lata grał w piłkę nożną w barwach MŁKS Łomża, jednak to boks okazał się jego prawdziwą pasją.