Reklama

Serduszka WOŚP na oddziałach w Łomży. Sprzęt za prawie 4 mln zł pomaga pacjentom

24/01/2025 18:40

Oddziały noworodków i wcześniaków, dziecięcy, ginekologiczny, kardiologiczny, ortopedyczno-urazowy, poradnia audiologiczna, Zakład Diagnostyki Obrazowej, oddział obserwacyjno-zakaźny, odział chorób płuc i gruźlicy oraz neurologiczny – wszystkie te miejsca w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży korzystają ze sprzętu przekazanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki wsparciu darczyńców, którzy co roku biorą udział w styczniowej akcji, łomżyńska placówka wzbogaciła się od 2000 roku o aparaturę medyczną o wartości niemal 4 miliony złotych.

Niezastąpione wsparcie WOŚP dla szpitala w Łomży

Od 23 lat Szpital Wojewódzki w Łomży korzysta z darowizn WOŚP. Największe z nich w ostatnich latach to m.in.:

  • aparat do spektrometrii z wyposażeniem, który w 2023 roku trafił do Zakładu Diagnostyki Mikrobiologicznej (829 tys. zł),
  • nowoczesny aparat USG z wyposażeniem dla Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy w 2024 roku (290 tys. zł),
  • zestaw endoskopowy do videobronchoskopii (395 tys. zł).

Łączna wartość sprzętu, który trafił do łomżyńskiego szpitala w 2023 roku, wyniosła ponad 1,2 mln zł, a w 2024 roku – ponad 822 tys. zł. Od początku współpracy z WOŚP placówka wzbogaciła się o aparaturę o wartości 3 979 614,98 zł.

Na każdym z naszych oddziałów można znaleźć urządzenia oznaczone charakterystycznym czerwonym serduszkiem. Są one wykorzystywane zarówno na oddziale dziecięcym, jak i tych dla dorosłych. Każdy sprzęt, który otrzymaliśmy dzięki wsparciu fundacji, stanowi nieocenioną pomoc dla szpitala, na czym korzystają nasi pacjenci – podkreśla Jolanta Gryc, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Reklama

WOŚP: 33 lata wspierania służby zdrowia

Przed nami 33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już tę niedzielę. Tegoroczna zbiórka będzie poświęcona onkologii i hematologii dziecięcej. Fundacja planuje zakupić sprzęt, który umożliwi skuteczniejsze i szybsze leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi oraz schorzeniami hematologicznymi, które należą do najczęstszych chorób przewlekłych u najmłodszych.

Dzięki zebranym podczas 33. finału WOŚP środkom możliwe będzie doposażenie placówek medycznych, co umożliwi skuteczniejsze i szybsze leczenie dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. Fundacja wspiera również leczenie nieonkologicznych schorzeń hematologicznych, które są jednymi z najczęstszych chorób przewlekłych wśród dzieci – czytamy w oficjalnym komunikacie fundacji.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/01/2025 10:52
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości