Reklama

Setki migrantów przy przejściu granicznym [AKTUALIZACJA]

08/11/2021 10:24

Tłumy migrantów przy granicy polsko-białoruskiej. Spróbują siłowo przekroczyć granicę w Kuźnicy. Towarzyszą im uzbrojeni ludzie w mundurach. Premier zwołuje sztab kryzysowy.

W poniedziałek (8.11) rano Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, udostępnił nagranie, na którym widać setki migrantów z plecakami i śpiworami. Towarzyszą im dzieci i uzbrojeni ludzie w mundurach.

Z kolei Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA, także z wykorzystaniem Twittera napisał, że migranci nie przekroczą naszej granicy i że jest ona zabezpieczona:

Reklama

Trwa mobilizacja u terytorialsów. 

Na godz. 13:00 zwołane zostało posiedzenie sztabu kryzysowego.

Tylko w niedzielę (7.11)  na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 222 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Wobec 101 osób zostały wydane postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Za pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy zatrzymane zostały 3 osoby - 2 polskich obywateli i 1 obywatela Ukrainy.

Reklama

[AKTUALIZACJA] 

GODZ. 11:06

GODZ. 11:20

GODZ. 12:58

GODZ. 14:13

Kolejne spotkanie na szczycie.

Nożyce kontra gaz pieprzowy.

Są i białoruskie służby.

Reklama

GODZ. 14:50

GODZ. 16:02

Uwaga pracodawcy! Od godz.15.00, ze względu na sytuację na granicy, żołnierze OT dwóch batalionów lekkiej piechoty (Białystok i Hajnówka) z 1 Podlaskiej Brygady OT zostali wezwani do swoich jednostek w trybie alarmowym.

Reklama

 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości