Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia serdecznie zaprasza wszystkie mieszkanki województwa podlaskiego do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych.
Mammografia to skuteczna metoda wczesnego wykrywania raka piersi. Regularne badania pozwalają na szybkie zdiagnozowanie zmian nowotworowych, co znacznie zwiększa szanse na pełne wyleczenie.
Kto może skorzystać z bezpłatnego badania?
Program profilaktyki raka piersi jest skierowany do kobiet w wieku od 45 do 74 lat. Bezpłatne badania mammograficzne można wykonać co dwa lata. Pacjentki, u których lekarz rozpoznał czynniki ryzyka, wykonują mammografię raz w roku.
Gdzie i kiedy?
07.08.2024 godz.: 09.00 – 17.00, Łomża, ul. Krzywe Koło 1, mammobus przy Centrum Aktywności Turystycznej, tel. do rejestracji: 42 254 64 11, 517 544 004.
08.08.2024 godz.: 09.00 – 17.00, Łomża, ul. Krzywe Koło 1, mammobus przy Centrum Aktywności Turystycznej, tel. do rejestracji: 42 254 64 11, 517 544 004.
09.08.2024 godz.: 09.00 – 17.00, Łomża, ul. Krzywe Koło 1, mammobus przy Centrum Aktywności Turystycznej, tel. do rejestracji: 42 254 64 11, 517 544 004.
28.08.2024 godz.: 09.00 – 17.00, Łomża, Aleja Józefa Piłsudskiego 33, mammobus przy Kauflandzie, tel. do rejestracji: 58 767 34 44.
28.08.2024 godz.: 09.00 – 17.00, Zbójna, ul. Łomżyńska 64, mammobus przy Urzędzie Gminy, tel. do rejestracji: 58 767 34 44.
29.08.2024 godz.: 09.00 – 12.00, Nowogród, ul. Łomżyńska 14, mammobus przy Ośrodku Kultury, tel. do rejestracji: 58 767 34 44.
29.08.2024 godz.: 14.00 – 17.00, Jedwabne, ul. Piękna 8, mammobus przy miejsko-gminnym Ośrodku, tel. do rejestracji: 58 767 34 44.
Jak się zapisać?
Na to badanie pacjentki nie potrzebują skierowania. Rejestracja możliwa jest telefonicznie. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty i zgłosić się do mammobusu w wybranym terminie.
Zmień statystyki!
Rocznie o raku piersi dowiaduje się 20 tys. Polek. Tylko 20 procent z nich ma stawianą diagnozę w pierwszym stadium choroby, kiedy szanse na wyleczenie są największe.
W 2023 r. w województwie podlaskim z Programu profilaktyki raka piersi skorzystało blisko 31 tysięcy kobiet, z przeszło 81 tys. uprawnionych. W tym roku może to zrobić ponad 120 tys. mieszkanek województwa, ponieważ program obejmuje kobiety z szerszej grupy wiekowej niż w latach ubiegłych. W pierwszym półroczu 2024 r. skorzystało z niego przeszło 25 tys. pacjentek.
Profilaktyka jest najważniejsza
Zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo - skorzystaj z badania mammograficznego w ramach Programu profilaktyki raka piersi!