Reklama

Skromne procesje w Boże Ciało. Jest nowe zarządzenie biskupa

30/05/2020 13:49

Procesje Bożego Ciała na terenie diecezji łomżyńskiej będzie można zorganizować 11 czerwca tylko na terenie przykościelnym, a nie na ulicach miast i miejscowości.

Dziś biskup łomżyński Janusz Stepnowski wydał nowe zarządzenie w związku ze zmianami obostrzeń i ograniczeń w czasie epidemii koronawirusa.

Mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii a także nowe decyzje władz państwowych, zezwalające aby w zgromadzeniach poza budynkami mogło uczestniczyć maksymalnie do 150 osób, zmuszeni jesteśmy zrezygnować w tym roku z tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami parafii. W związku z tym zarządzam aby procesje Bożego Ciała na terenie Diecezji Łomżyńskiej zorganizować tylko na terenie przykościelnym. Tradycyjną procesję ulicami parafii należy zastąpić procesją wokół kościoła parafialnego do przygotowanych ołtarzy. Mając na względzie zalecenia sanitarne władz państwowych (szczególnie zachowanie dystansu społecznego i obowiązku zakrywania ust i nosa), proszę zachęcić parafian do uczestnictwa w tej formie Bożego Ciała poprzez modlitwę w świątyni, ale również obecność na terenie przykościelnym.

Reklama

Zachęcam aby w tym dniu – po głównej Mszy św. - stworzyć wiernym możliwość popołudniowej  adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyni, połączonej z możliwością spowiedzi.

W związku z tym, że władze państwowe i kościelne zapowiadają w tym względzie w najbliższych dniach wydanie nowych, precyzyjnych norm uwarunkowanych bieżącą sytuacją, powyższe zarządzenie może ulec zmianie.

Wszystkim wiernym oraz kapłanom z serca błogosławię

Łomża, dnia 30 maja 2020 r.

N. 419/B/2020                                                                                                             

Reklama

 + Janusz Stepnowski

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości