Poprzedni konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, ogłoszony w maju, wygrał Sławomir Dębek. Kiedy zrezygnował, pojawił się kolejny plebiscyt. Tym razem wygrał go Sławomir Łomotowski.
Znamy już wyniki konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zdecydował, że stanowisko to obejmie Sławomir Łomotowski, czyli dotychczasowy zarządzający tą placówką i jednocześnie radny powiatowy.
Przypomnijmy, że maju, kiedy po 5 latach kończyła się kadencja Sławomira Łomotowskiego, ogłoszony został konkurs na dyrektora szkoły w Marianowie. Plebiscyt ten wygrał Sławomir Dębek - nauczyciel w Szkole Podstawowej w Konarzycach i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego. Nie doszło jednak do jego rzeczywistego powołania. Dyrektor-elekt złożył rezygnację. Wówczas rozpisano kolejny konkurs i wygrywając go (nikt inny się nie zgłosił) Sławomir Łomotowski pozostanie na swoim stanowisku. W rozmowie z nami nowy/stary dyrektor przyznał, że to rodzicom bardzo zależało, żeby nadal kierował ZSCKR w Marianowie. W ciągu dwóch tygodni zebrali oni 700 podpisów poparcia dla jego kandydatury. Sam zainteresowany podkreśla także, że w czasie 5 lat urzędowania udało mu się pozyskać dla szkoły ponad 45 mln zł.