Reklama

SLD: Marzeniem jest, by święto ludzi pracy było w Łomży weselsze [FOTO i VIDEO]

01/05/2014 12:06

Kilkanaście osób, od wielu lat związanych z łomżyńską lewicą, przyszło na obchody dnia Święta Pracy, zorganizowane na Starym Rynku. Złożyli kwiaty i we własnym gronie skomentowali fatalną kondycję rynku pracy w Łomży.

- Jesteśmy tu w takim gronie, że mogę to powiedzieć: w Łomży dużych perspektyw na pracę dla młodych ludzi nie ma. Większość albo wyjechała, albo liczy się z tym zamiarem, że wyjedzie- mówił Adam Dębski, przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Łomży dodając, że marzy by każdy kolejny 1. maja był weselszy dla  ludzi wykluczonych społecznie.

Działacze złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą prezydenta Łomży w latach 1919- 1934 Władysława Świderskiego, o którym lewicowcy mówią, że był "prawdziwym prezydentem socjalistycznym".

Reklama

Ze Starego Rynku delegacja przeszła na ul. Dworną, pod pomnik prof. Bohdana Winiarskiego, a potem na ul. Polową, pod tablicę upamiętniającą istnienie województwa łomżyńskiego. Powrót do podziału administracyjnego Polski na 49 województw to wciąż jeden z głównych postulatów SLD.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości