Reklama

Służbie zdrowia życzymy wszystkiego dobrego [VIDEO]

10/04/2015 15:59

10 kwietnia przypada Dzień Służby Zdrowia. Z tej okazji postanowiliśmy odwiedzić największą placówkę w Łomży i okolicy - Wojewódzki Szpital Zespolony w Łomży. Czego życzą sobie pracownicy służby zdrowia, a czego im życzą pacjenci? Dowiecie się oglądając nasz materiał video.

Służbie zdrowia życzymy wszystkiego dobrego - w takim tonie wypowiadali się pytani przez nas pacjenci napotkani w łomżyńskim szpitalu. Życzą też jednak cierpliwości, wyrozumiałości dla pacjentów i oddania swojej pracy. Co ciekawe, pacjenci swoje życzenia kierowali przede wszystkim do lekarzy, zapominając niejako o całej rzeszy innych pracowników: średnim personelu medycznym czyli ciężko pracujących pielęgniarkach i oczywiście pracownikach obsługi. To rówież są pracownicy służby zdrowia, bez których szpital nie mógłby funkcjonować.

A czego życzliby sobie sami przedstawiciele służby zdrowia? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do zastępcy dyrektora łomżyńskiego szpitala dr Hanny Majewskiej-Dąbrowskiej.

Reklama

- Dzień Służby Zdrowia jest takim dniem, w którym niektórzy sobie o tym przypominają, ale dla nas jest to normalny dzień pracy - podkreśla pani dyrektor. - Życzyłabym sobie większej stabilizacji, spokoju, pracownikom na pewno też bardzo przydałby się stabilizacja, bo zmieniające się zarówno wymagania, jak też obowiązująca dokumentacja stawia nas ciągle przed nowymi wyzwaniami i ogromem pracy. Jako pracownicy ochrony zdrowia jesteśmy obarczani bardzo wieloma zadaniami, które niekoniecznie wiążą się z opieką nad pacjentem, a to jest naszym głównym powołaniem - zauważyła dr Hanna Majewska-Dąbrowska.

Rozmowę z panią dyrektor na ten i inne tematy oraz z czekającymi w długich kolejkach pacjentami oglądajcie w naszej relacji video. Zapraszamy.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości