10 kwietnia przypada Dzień Służby Zdrowia. Z tej okazji postanowiliśmy odwiedzić największą placówkę w Łomży i okolicy - Wojewódzki Szpital Zespolony w Łomży. Czego życzą sobie pracownicy służby zdrowia, a czego im życzą pacjenci? Dowiecie się oglądając nasz materiał video.
Służbie zdrowia życzymy wszystkiego dobrego - w takim tonie wypowiadali się pytani przez nas pacjenci napotkani w łomżyńskim szpitalu. Życzą też jednak cierpliwości, wyrozumiałości dla pacjentów i oddania swojej pracy. Co ciekawe, pacjenci swoje życzenia kierowali przede wszystkim do lekarzy, zapominając niejako o całej rzeszy innych pracowników: średnim personelu medycznym czyli ciężko pracujących pielęgniarkach i oczywiście pracownikach obsługi. To rówież są pracownicy służby zdrowia, bez których szpital nie mógłby funkcjonować.
A czego życzliby sobie sami przedstawiciele służby zdrowia? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do zastępcy dyrektora łomżyńskiego szpitala dr Hanny Majewskiej-Dąbrowskiej.
- Dzień Służby Zdrowia jest takim dniem, w którym niektórzy sobie o tym przypominają, ale dla nas jest to normalny dzień pracy - podkreśla pani dyrektor. - Życzyłabym sobie większej stabilizacji, spokoju, pracownikom na pewno też bardzo przydałby się stabilizacja, bo zmieniające się zarówno wymagania, jak też obowiązująca dokumentacja stawia nas ciągle przed nowymi wyzwaniami i ogromem pracy. Jako pracownicy ochrony zdrowia jesteśmy obarczani bardzo wieloma zadaniami, które niekoniecznie wiążą się z opieką nad pacjentem, a to jest naszym głównym powołaniem - zauważyła dr Hanna Majewska-Dąbrowska.
Rozmowę z panią dyrektor na ten i inne tematy oraz z czekającymi w długich kolejkach pacjentami oglądajcie w naszej relacji video. Zapraszamy.