Reklama

Śmiertelny pożar w Szablaku [FOTO]

Dzisiaj w godzinach porannych doszło do pożaru domu w miejscowości Szablak, gm. Nowogród. Podczas wykonywanych przez strażaków czynności okazało się, że w środku może, przebywać mężczyzna. Tak też było, niestety mimo szybkiej reakcji, próby ratowania mężczyzny się nie powiodły.

O godzinie 5:46 łomżyńskie służby otrzymały informację o pożarze  domu w miejscowości Szablak w gminie Nowogród. Kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, zostali poinformowani przez sąsiadów, iż w budynku może znajdywać się mężczyzna. Zastępy natychmiast przystąpiły do gaszenia oraz przeszukiwania domu i rzeczywiście odnaleźli w jednym z pomieszczeń około 50, 60-letniego mężczyznę. Mimo szybkiej reakcji służb, natychmiastowego wydostania mężczyzny z domu oraz przekazania go w ręce zespołu ratownictwa medycznego próby uratowania jego życia niestety się nie powiodły.

W akcji ratunkowej uczestniczyło 7 zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie. Na miejscu pracowały 2 zastępy z JRG Łomża, 2 zastępy z OSP Mątwica oraz 2 zastępy z OSP Nowogród. W czasie akcji straż korzystała również z jednego samochodu operacyjnego. Na chwilę obecną służbom nie udało się ustalić prawdopodobnej przyczyny pożaru.

Reklama

Jednak pożar w gminie Nowogród nie był jedynym zdarzeniem, do jakiego wyjeżdżali dzisiaj w nocy strażacy. Tuż przed północą służby otrzymały wezwanie do miejscowości Murawy w gm. Piątnica, gdzie doszło do zadymienia mieszkania, w którym znajdowały się 2 osoby. Wszyscy znajdujący się w strefie zagrożenia zostali ewakuowani przez straż oraz przebadani przez zespół ratownictwa medycznego. Jedna z osób wymagała przetransportowania do szpitala. Strażacy przeszukali mieszkanie, w którym znaleźli kozę grzewczą, z której to właśnie wydobywało się zadymienie. Koza została zabezpieczona oraz wyniesiona z mieszkania. 

Źródło: KM PSP Łomża Aktualizacja: 18/10/2024 14:23
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości