Halloween czy Wszystkich Świętych? A może jedno i drugie? Kto obchodzi i w jaki sposób, a kto nie i dlaczego? Takie i inne pytania zadaliśmy napotkanym wczoraj łomżyniakom. Odwiedziliśmy też Szkołę Podstawową Nr 5, gdzie już po raz trzeci odbywał się Bal Wszystkich Świętych. Sprawdźcie co odpowiadali mieszkańcy naszego miasta.
Z Zachodu i Stanów Zjednoczonych docierają do Polski różne zwyczaje i święta. Jedne przyjmują się u nas łatwiej, inne trudniej. Jednym z takich jest Halloween, zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października czyli przed dniem Wszystkich Świętych.
Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. Czy cieszy się dużą popularnością w naszym kraju? A w Łomży? Co na ten temat sądzi Kościół? A co napotkani przez nas mieszkańcy naszego miasta?
Wszystko to w sondzie ulicznej, którą przeprowadziliśmy wczoraj na ulicach Łomży.