8 marca przypada w tym roku w sobotę, czyli w przeddzień celebracji liturgicznej niedzieli. Będzie to doskonała okazja do wyjątkowego świętowania Dnia Kobiet w parafiach, które już wcześniej ochrzciły ten dzień poprzez słowo, modlitwę oraz uznanie tego, jak ważną rolę odgrywają kobiety we współczesnym świecie i Kościele. W naszym mieście to święto w bardzo szczególny sposób, obchodzone będzie – i to już po raz kolejny, w parafii pw. św. Brunona z Kwerfurtu.
Diecezjalny Dzień Kobiet, bo właśnie o tym wydarzeniu mowa, organizowany jest przez Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Łomżyńskiej, które powstało po to, aby kobiety mogły we wzajemnej bliskości odkrywać coraz bardziej bliskość Jezusa. Ich inicjatywa odnośnie wspólnego świętowania dnia 8 marca ma szansę ponownie spotkać się z bardzo dużym i pozytywnym odzewem ze strony pań, a to głównie za sprawą sposobu jego organizacji.
Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży a później odbędzie się jego część konferencyjna, na którą Duszpasterstwo zaprasza do Hotelu ViaBaltica w Grzymałach Szczepankowskich. Tam też, aż do godz. 18.00 wszystkie uczestniczki będą wspólnie świętować swoją kobiecość, uwielbiając Boga i wysłuchując prelekcji zaproszonych gości.
Pierwszą prelegentką, która już potwierdziła obecność na Diecezjalnym Dniu Kobiet w Łomży, jest s. Ludmiła Świerczyna. Udziela się ona aktywnie w mediach społecznościowych, prowadząc własny profil na Instagramie, gdzie z wyjątkową pogodą ducha opowiada o codzienności, niosąc wiarę, nadzieję i miłość.
Zapisy na Diecezjalny Dzień Kobiet w naszym mieście przyjmowane są do 16 lutego przez formularz:
lub w wyjątkowych sytuacjach na adres email: duszpasterstwokobietlomza@gmail.com.
