Reklama

Sportem Łomża mogła chwalić się zawsze. Teraz sportowcy mają swoje miejsce.

27/06/2014 08:46

Przed wojną prym wiodło Towarzystwo Wioślarskie. Potem pojawił się ŁKS, którym Łomża chwali się do dzisiaj. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat medale i puchary zdobywali lekkoatleci, pięściarze, zapaśnicy, siatkarze. Ci, dzięki którym o Łomży w sportowym świecie było głośno, znaleźli swoje miejsce w Izbie Historii Łomżyńskiego Sportu. Sala została właśnie otwarta.

Przygotowanie ekspozycji trwało niemal rok. Gromadzeniem pamiątek z czasów przedwojennych zajął się Czesław Rybicki. Sport od lat "70-tych aż do współczesności to pasja trenera Karola Łebkowskiego, który przygotował aktualną część wystawy,

W Izbie Historii znajdziemy statuetki, medale, puchary, wycinki prasowe i pamiątkowe zdjęcia. Zamierzeniem MOSiR-u było przygotowanie miejsca, w którym starsze pokolenie łomżyniaków będzie mogło odnaleźć wspomnienia ze swojej młodości, a na fotografiach wskazać siebie i swoich kolegów. Najmłodsi łomżyniacy mogą zaś poznać historię sportowców, działaczy, społeczników i klubów sportowych, dzięki którym o Łomży jest głośno od ponad stu lat.

Reklama

Sala powstała na ponad stu metrach kwadratowych, w pomieszczeniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zjazd. Jest już otwarta dla zwiedzających.

Wciąż można też donosić pamiątki sportowe, które przechowujemy w domach. W sprawie przekazania pamiątek można skontaktować się z biurem MOSiR-u osobiście lub telefonicznie, pod numerem tel. 86 215 06 05.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama