Jak spędzić noc z soboty na niedzielę? Na pewno nie w domu, tegoroczna Noc Muzeów zapowiada się bowiem wyjątkowo interesująco. Zdążyć wszędzie będzie trudno, dlatego warto zawczasu przestudiować program i wybrać najciekawsze wystawy, spotkania i warsztaty.
Noc Muzeów to nie tylko otwarcie drzwi do wszystkich instytucji kultury, których na co dzień nie mamy czasu odwiedzić. To przede wszystkim możliwość aktywnego i twórczego spędzenia sobotniego wieczoru.
Takie założenie przyświeca m. in. Fundacji Czas Lokalny, która od godz. 17.00 do 22.00 zaprasza do Galerii Aporia na happening malarski. Warsztaty plastyczne pod okiem mistrzów organizuje też Liceum Plastyczne im. W. Kossaka ( swój talent będzie można spróbować odkryć w szkole od godz. 19.00 do 23.00).
Miłośnicy wycieczek mogą wybrać się na przejażdżkę miejską dorożką- to jedyna okazja, by podziwiać w ten sposób Łomżę aż do północy- lub zmobilizować do nocnego zwiedzania Fortów. Umocnienia będzie można przejść z przewodnikiem.
W bibliotece miejskiej będzie można spotkać się z Marcinem Mellerem- felietonistą, gospodarzem turniejów telewizyjnych w TVN i byłym naczelnym polskiej edycji miesięcznika Playboy. Spotkanie w siedzibie MBP przy ul. Długiej zaplanowane zostało na godz. 20.00.
Noc Muzeów to jedna z niewielu w roku okazji, by obejrzeć odrestaurowane krypty pod katedrą i katakumby w kościele braci kapucynów. Tym razem zakonnicy uchylą nieco więcej rąbka tajemnicy i zaproszą także do klasztoru- m. in. do refektarza, gdzie zwykle jedzą posiłki. O godz. 20.00 w kościele zostanie zaś wystawiony spektakl Trzy Drzewa w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Bona.
Z przygotowanych na ten dzień wystaw szczególnie polecamy obejrzenie Realizmu geometrycznego Iwo Świątkowskiego. To wystawa, nad którą z przyjemnością roztoczyliśmy patronat. Prace fotografika, pełne emocji i piękna chwili, prezentowane będą w Muzeum Diecezjalnym.
Pełny harmonogram zaplanowanej na 17. maja Nocy Muzeów można znaleźć tu: http://www.mdk.4lomza.pl/index.php?wiad=858.