Zgodnie z informacjami z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Białystok oraz biura projektów TRAKT w Katowicach, 9 i 15 lipca 2015 r. obędzie się druga tura spotkań z mieszkańcami miasta i gminy Łomża w ramach konsultacji społecznych w związku z planowaną budową obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61.
Będą to spotkania informacyjne dotyczące budowy tej drogi, podczas których projektanci przedstawią zainteresowanym dotychczasowe opracowania i rozwiązania projektowe.
Wybór dwóch terminów spotkań wynika z faktu, że obwodnica Łomży jest projektowana w trzech etapach, z których pierwszy – od granicy gminy Łomża do granic gruntów wsi Andrzejki, czyli na długości około 1 kilometra od granicy gminy Łomża z gminą Śniadowo – opracowuje spółka TRAKT Biuro Projektów Budownictwa Komunikacyjnego z Katowic. Spotkanie dla właścicieli gruntów przyległych do obwodnicy na tym odcinku i wszystkich osób zainteresowanych odbędzie się15 lipca 2015 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1a.
Drugie spotkanie, dotyczące etapu trzeciego, to jest od węzła "Łomża Zachód" do granicy gminy Łomża z gminą Piątnica, czyli od zjazdu z obwodnicy do wsi Sierzputy Młode poprzez grunty wsi Bożenica, Stare Kupiski, Nowe Kupiski i Jednaczewo – również z udziałem projektantów zTRANSPROJEKT Gdańsk – odbędzie się 9 lipca 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży przy ulicy Stary Rynek 14, pok. nr 213.
Ze wstępnymi rozwiązaniami, projektowanymi na tych odcinkach, można zapoznać się w Urzędzie Gminy w Łomży w pokoju nr 11 codziennie w godzinach urzędowania, to jest od 7.45 do 15.45.