Spotkanie kandydatów Przyjaznej Łomży z okręgu nr 1 [VIDEO i FOTO]

08/03/2024 06:37

W związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi, kandydaci do Rady Miejskiej Łomży z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazna Łomża Dariusza Domasiewicza zapraszają mieszkańców na spotkania w swoich okręgach. Wczoraj odbyło się pierwsze z nich w okręgu nr 1, obejmującym centrum miasta.

Kandydaci w restauracji “Na Farnej” przedstawili swoje programy i wizje rozwoju miasta, odpowiadali na pytania i słuchali opinii wyborców.

Kandydaci Przyjaznej Łomży na miejskich radnych, Okręg nr 1.

  1. Ewa Chludzińska
  2. Tadeusz Kowalewski
  3. Grażyna Ważna-Zwierzyńska
  4. Marcin Mieczkowski
  5. Elżbieta Halina Dziekońska
  6. Cezary Wyrwas
  7. Stanisław Kaczyński.

Każdy z kandydatów zabrał głos (poza Stanisławem Kaczyńskim, który aktualnie przebywa na Litwie wśród przedstawicieli 20 krajów i promuje Łomżę) i w kilku krótkich zdaniach przedstawił swoje pomysły odnośnie tego, jak poprzez zasiadanie w Radzie Miejskiej mógłby wpłynąć na poprawę życia w naszym mieście i za pomocą jakich środków. 

Ewa Chludzińska, jako wieloletni pedagog postuluje odejście od ręcznego sterowania oświatą oraz proponuje zwiększenie dodatku dla nauczycieli pełniących funkcję wychowawcy. Dodatkowo chciałaby wpłynąć na zmianę formy promocji miasta z tej bardziej jej odległej, na taką, która napędzana jest przez lokalnych twórców, artystów i działaczy.  

Tadeusz Kowalewski wyraził swoją troskę o osoby starsze, które potrzebują wsparcia na wielu płaszczyznach. Deklarował utworzenie „Centrum Usług Społecznych”, które mieściłoby wszystkie niezbędne - z perspektywy seniorów, instytucje w jednym miejscu. Wspomniał również o problemie z parkowaniem aut w Łomży.

Grażyna Ważna-Zwierzyńska jako matka, żona i babcia, dla której szczególnie cenny jest czas spędzony z rodziną oraz kosztowanie własnoręcznie przygotowanych potraw proponuje założenie Koła Gospodyń Miejskich. W związku ze wstąpieniem do Łomżyńskiej Rady Kobiet deklaruje także chęć współpracy z władzami miasta celem integrowania, wspierania i reprezentowania środowiska kobiet.

Marcin Mieczkowski w swoim wystąpieniu skupił się na Szkole Podstawowej nr 4, która jego zdaniem jest zbyt mało dostępna i przy której organizacja ruchu drogowego powinna być zmieniona. Wyraził również swoje zaniepokojenie faktem, że szkoła nadal nie posiada pełnowymiarowej sali gimnastycznej, a lekcje wychowania fizycznego odbywają się na korytarzu. 

Elżbieta Halina Dziekońska zamierza zabiegać o utworzenie w centrum miasta punktu obsługi budynków zarządzanych przez MPGKiM w celu zapewnienia wygodnego dostępu do usług oferowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Deklaruje także dbanie o systematyczne ulepszanie infrastruktury lokalnej, czyli chodników, parkingów, dróg dojazdowych, alejek. Widzi również potrzebę wspierania przedsiębiorców w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy.

Cezary Wyrwas, jako doświadczony mundurowy, któremu szczególnie bliska jest służba innym ludziom, chciałby głównie skupić się na szeroko pojętej kwestii bezpieczeństwa mieszkańców Łomży. 

Swoje zapewnienia dotyczące troski o dalszy los Łomży przedstawił również kandydat na prezydenta Dariusz Domasiewicz.

- W Przyjaznej Łomży jest grupa osób, która na przedsiębiorczości się naprawdę zna, potrafi nasze miasto na te tory rozwoju przestawić, chociaż oczywiście kolei nie mamy, a na te tory rozwoju i o rozwoju będziemy mówili wtedy, kiedy liczby zaczną pokazywać, że w Łomży jest rozwój. Na razie, póki co miasto Łomża - mówiąc kolokwialnie – zwija się, i to właśnie widać w liczbach - alarmuje Domasiewicz.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/01/2025 08:42

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości