Reklama

Akademicka rodzina MANS w Łomży razem na święta [VIDEO i FOTO]

23/12/2024 07:42

Spotkanie wigilijne w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży to już tradycja. Tradycja, która co roku gromadzi nie tylko pracowników i studentów uczelni, ale także wielu zaproszonych gości. W tym roku odbyła się ona w sobotę 21 grudnia w Auli im. prof. Wróbla i stanowiła wyjątkową okazję do podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie życzeń, a także podsumowania mijającego roku.

W świątecznej atmosferze społeczność akademicka Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży oraz przyjaciele i sympatycy tej prężnie działającej uczelni spotkali się na tradycyjnej wigilii, by wspólnie radować się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wiele ciepłych słów do wszystkich zgromadzonych skierował przede wszystkim rektor uczelni dr inż. Ireneusz Żuchowski, których serdecznie powitał uczestników spotkania, a także wielokrotnie podkreślił jego wyjątkowy charakter.

W życzeniach składanych wszystkim przybyłym na wigilię dr inż. Żuchowski mówił o planach i marzeniach, każdemu życzył ich spełnienia. Winszował i sobie i innym kolejnego świątecznego spotkania w takim samym, albo nawet i szerszym gronie osób. Refleksyjnie odnosił się także do tego, jaki aktualnie jest świat i w jakim ogromnym pędzie żyjemy, zwracając uwagę na to, co w trakcie Świąt Bożego Narodzenia powinno być najważniejsze.

Dzisiejszy świat tak szybko pędzi do przodu, że wszystkim nam brakuje czasu. Ja się śmieję, że gdyby doba miała 48 godzin, też by nam brakowało czasu. Więc przede wszystkim na święta i na ten czas nowego roku życzę, żebyśmy wszyscy potrafili zwolnić, żebyśmy potrafili dostrzec to, co jest najważniejsze w życiu. Bo nie tylko praca, nie tylko sukcesy, nie tylko osiągnięcia, ale także bliscy, rodzina to są wartości, których życzę wszystkim, żebyśmy umieli je dostrzegać i umieli z nimi żyć. Bo to zapędzenie czasami powoduje, że my już nie potrafimy. Żebyśmy potrafili prozaicznie odłożyć smartfona, odstawić, wyłączyć komputer i porozmawiać z najbliższymi, z rodziną, z kolegami, z sąsiadami, spotkać się i najzwyczajniej w świecie być ze sobą jak ludzie. Tego życzę przede wszystkim – podkreślił rektor.

Słowa dr inż. Żuchowskiego dopełnił prezydent MANS dr hab. Roman Engler, który w swojej wypowiedzi skupił się głównie na podsumowaniu kończącego się 2024 roku. Profesor MANS nie krył radości z tego, jak owocny był to czas dla uczelni i jak pozytywnie wpłynął na jej rozwój.

Mijający rok, 28. rok naszej działalności był niezwykle udanym dla naszej uczelni. Cieszymy się tym, że na uczelni studiuje 1300 studentów. W naszych szkołach średnich kształci się 500 uczniów. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Mamy akredytację wszystkich kierunków na naszej uczelni. W rankingach Ogólnopolskich Rzeczypospolitej i Perspektyw tradycyjnie zajmujemy 25. miejsce w kraju na 220 uczelni. Jest to wszystko zbiorowym naszym sukcesem.

Warto wspomnieć, że coroczne spotkania wigilijne odbywające się w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży są doskonałą okazją nie tylko do kultywowania polskich tradycji, ale przede wszystkim do wzmocnienia poziomu integracji studentów oraz pracowników uczelni ze środowiskiem lokalnym. Ponadto liczba osób w nich uczestnicząca jest doskonałym potwierdzeniem tego, z jak bardzo pozytywnym odzewem spotykają się podejmowane przez MANS inicjatywy.

Cieszymy się, że mamy tylu przyjaciół również i na zewnątrz, poza naszą rodziną akademicką, którzy służą nam pomocą i aktywnie z nami współpracują, za co im serdecznie dziękuję. Chciałbym mieszkańcom Łomży w imieniu naszej całej rodziny, ponad dwutysięcznej rodziny akademickiej życzyć spełnienia marzeń, zdrowia i samych sukcesów w nadchodzącym roku oraz spokojnych, miłych Świąt Bożego Narodzenia przede wszystkim – powiedział prezydent MANS dr hab. Roman Engler.

 

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/12/2024 07:42
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości