Chodzi o kwotę 100 tysięcy złotych na dotację celową stowarzyszeniom i klubom sportowym, zapisaną w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni Obywatelskiego Klubu Samorządowego – w ramach oszczędności – wystąpili z wnioskiem o wycofanie środków tzw. pozakonkursowych. Do wiadomości naszej redakcji dotarły pisma z apelem środowisk sportowych w naszym mieście, skierowane do przewodniczącej Rady Miejskiej Alicji Konopki.
- Jako przedstawiciel Akademii Sportu MEDYK Łomża, jak również reprezentant środowiska sportowego zwracam się do Szanownych Radnych Miasta Łomży o nie pozbawianie nas tych środków – napisał w swoim piśmie prezes „Medyka”, Jerzy Miller. - Obcięcie tych środków spowoduje, że nie będziemy w stanie zorganizować żadnych zawodów sportowych rangi miejskiej w Łomży – dodaje.
- (…) jestem zszokowany i zażenowany. (…) Apeluję o zdroworozsądkowe podejście i powtórne przemyślenie sprawy. Decyzja o zdjęciu i tak mniejszych niż w poprzednich latach środków, byłaby wielką niesprawiedliwością i ciosem wymierzonym w całe łomżyńskie środowisko sportowe. Ten cios uderzyłby głównie w dzieci i młodzież (…) – czytamy w apelu podpisanym przez Piotra Wieryszko z Black Horse MMA.
Reklama
O tym, że nie należy oszczędzać na dzieciach i młodzieży przekonuje również Wojciech Pietruszewski, prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego.
- W naszym stowarzyszeniu trenuje kilkaset młodych osób. Zdejmując z projektu budżetu i tak „uszczuploną” już kwotę, będziemy zmuszeni zrezygnować z wielu przedsięwzięć. Sport wychowuje, kształtuje cechy, które zaprocentują w życiu dorosłym. Nasuwa się wiec pytanie, czy powinniśmy na tym oszczędzać? – pisze prezes MŁKS.
- Jako dyrektor placówki oświatowej, ale przede wszystkim przedstawiciel środowiska sportowego, wychowawca młodzieży, jestem mocno zaskoczony postawą niektórych radnych. (…) Uważam, że na sporcie nie można oszczędzać, gdyż kształtuje on młodych ludzi pod względem mentalnym i fizycznym, dlatego zwracam się do wszystkich radnych o rozsądek – pisze Marcin Piotrowski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży oraz prezes tamtejszego Uczniowskiego Klubu Sportowego.
Reklama
Jak na apel środowiska sportowego zareagują radni, dowiemy się zaprawne jutro na sesji rady miejskiej.



