Przedsiębiorstwo Okleina- pierwszy inwestor w łomżyńskiej podstrefie Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej, zatrudni nie pięć, a sześć osób. To efekt negocjacji przeprowadzonych między firmą a zarządem Strefy. Kilka miesięcy temu, zanim Rada Ministrów podjęła decyzję o rozszerzeniu SSSE o Łomżę, władze miasta zapewniały, że miejsca pracy znajdzie tu ponad stu łomżyniaków...
PHU Okleina to jedyny przedsiębiorca, jaki złożył ofertę w przetargu na zainwestowanie na działkach objętych podstrefą SSSE (pisaliśmy o tym tu: http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/6862-hal%C4%99.html).
Inwestor zaproponował nabycie siedmiu działek o łącznej powierzchni 4225 metrów kwadratowych i postawienie na nich hali produkcyjnej. Koszt całej inwestycji został wyceniony na 1,8 mln złotych netto. Firma zaproponowała zatrudnienie pięciu nowych pracowników.
Właśnie w tym momencie spotkania przetargowego- po odczytaniu oferty złożonej przez PHU Okleina, dziennikarze musieli opuścić salę w ratuszu. Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podjął negocjacje z inwestorem.
W ich efekcie minimalna liczba pracowników zatrudnionych w hali produkcyjnej została podniesiona do sześciu osób.
- Przetarg miał na celu rozpoznanie rynku i dostosowanie naszej oferty. Jesteśmy przekonani o sukcesie kolejnych przetargów, bo mamy konkurencyjny produkt i duży potencjał przedsiębiorców- ocenił prezes Suwalskiej SSE Robert Żyliński w wypowiedzi cytowanej przez Polską Agencję Prasową.
Co z kolejnymi miejscami pracy? Kilka miesięcy temu, zanim zapadła decyzja o utworzeniu łomżyńskiej podstrefy SSSE, władze miasta mówiły o ponad stu miejscach pracy dla łomżyniaków. Największym inwestorem miała być firma IT Card. Tylko to jedno przedsiębiorstwo zapowiedziało zatrudnienie stu osób.
Na początku maja, podczas spotkania w Urzędzie Miasta przy okazji promocji projektu "Biometryczna Łomża", zarząd IT Card deklarował, że podtrzymuje zainteresowanie inwestycją w podstrefie. Do pierwszego przetargu firma jednak nie stanęła.