Pierwsza w Łomży, trzecia w województwie, jedna z ponad 100 stacji sieci MOYA uruchomiona zostanie wkrótce w Łomży. Po różnych perypetiach stacja została już obrandowana, obecnie wykonywane są już prace kończące inwestycję, a w październiku - otwarcie.
Stacja sieci MOYA stanęła przy ul. Poznańskiej, pomiędzy Al. Piłsudskiego a ul. Wojska Polskiego. MOYA to dynamicznie rozwijającą się, licząca ponad 100 obiektów, ogólnopolska sieć partnerskich stacji paliw. Łomżyńską stację uruchomiła firma Witpol Witolda Wronowskiego.
Jak przyznaje właściciel, otwarcie stacji nie kończy jeszcze całej inwestycji, na którą złożyło się nie tylko wybudowanie infrastruktury technicznej i budynku, w którym znajdzie się także m.in. kącik kawowy Caffe MOYA. Inwestor na własny koszt wykonał na ul. Poznańskiej zjazdy z obu stron stacji. Na wiosnę planuje także uruchomienie myjni.
Ulicą Poznańską przejeżdża codziennie znaczna ilość samochodów ciężarowych. Zarówno tych, których celem są zakłady przy niej rozmieszczone, jak też tranzytem przejeżdżających przez Łomżę. Stacja ma więc szansę stać się ważnym punktem przystankowym, przynajmniej do czasu, kiedy doczekamy się obwodnicy Łomży. Najwyraźniej jednak jej właściciel jest zdania, że prędko to nie nastąpi, a przynajmniej nie wcześniej, niż zwrócą mu się nakłady poniesione na uruchomienie nowej stacji.