Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zaprasza wszystkie łomżyńskie przedszkola do udziału w dniu otwartym na Stadionie Miejskim w Łomży, który odbędzie się 7 maja o godzinie 10:00. Jest to już trzecia odsłona otwartych dni, w których najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mają okazję zobaczyć cały obiekt od środka oraz poznać szczegóły określonych dyscyplin lekkoatletycznych.
Dni Otwarte na Stadionie Miejskim dla przedszkolaków będą realizowane w dwóch częściach. W pierwszej części dzieci oprowadzone będą po trybunach oraz pomieszczeniach znajdujących się w głównym budynku stadionu. Druga część będzie odbywała się na płycie stadionu oraz jego bieżni. Tam dzieciaki zapoznają się z ogólnymi wiadomościami o stadionie oraz poznają różne konkurencje lekkoatletyczne oraz sprzęt lekkoatletyczny. Na koniec pokazane będą 3 konkurencje: bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Konkurencje te będą wykorzystane podczas III Olimpiady Lekkoatletycznej Przedszkolaków.
Wejście na Stadion będzie bezpłatne. Stadion ma udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Zgłoszenia przedszkoli przyjmowane są drogą elektroniczną na adres: imprezy@mosir.lomza.pl oraz pod nr. tel: 86 215 06 05 - Dział Organizacji Imprez i Marketingu do dnia 5 maja 2015 r.