Reklama

Stanowisko Marszałka Województwa Podlaskiego w sprawie PKS Łomża

23/02/2015 11:13

Marszałek województwa Mieczysław Baszko przedstawił swoje oficjalne stanowisko w sprawie sytuacji w PKS Łomża. Zdaniem marszałka sposób, w jaki zarządza spółką prezes Grzegorz Rytelewski, daje duże szanse na wyjście spółki na prostą pod względem finansowym. W firmie ma się dziś pojawić przedstawiciel zarządu województwa, który spotka się ze związkowcami, by podjąć jeszcze jedną próbę mediacji.

Marszałek Województwa Podlaskiego podobnie jak rada nadzorcza spółki pozytywnie ocenia dotychczasową działalność prezesa PKS Łomża. Podjęte przez niego działania dają duże szanse na wyjście spółki na prostą pod względem finansowym. Rozmowy ze związkowcami i przedstawicielami rady nadzorczej oraz właściciela, czyli Województwa trwają od miesiąca. Były spotkania, korespondencja. Niestety, po pierwszym ze spotkań związkowcy odmówili uczestniczenia w kolejnym, mimo obecności mediatora. Marszałek, prezes i rada nadzorcza są gotowi do rozmów, mogą je podjąć w każdej chwili także z udziałem mediatora. Najważniejszym celem jest bowiem zachowanie płynności finansowej spółki, zabezpieczenie jej dalszego funkcjonowania oraz wypełnianie zadań PKS Łomża na rzecz mieszkańców regionu na jak najwyższym poziomie.

PKS Łomża ma w swoim taborze ok. 80 pojazdów. Dziennie obsługuje do 80 kursów podstawowych plus dodatkowo 30 kursów dowozu dzieci do szkół. Protestujący związkowcy nie dopuścili dziś do wyjazdu żadnego autobusu, mimo iż byli kierowcy którzy nie chcą strajkować i byli gotowi, aby wyjechać z bazy i pracować. Decyzją Marszałka Baszko jeszcze dziś (poniedziałek 23 lutego) do Łomży pojedzie przedstawiciel zarządu województwa, aby spotkać się ze związkowcami i podjąć jeszcze jedną próbę mediacji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości