Reklama

Starówka budzi się do życia [FOTO]

02/05/2014 12:22

Hejnał miasta i hymn państwowy wygrany przez ratuszowe kuranty, podczas którego na maszt wciągnięta została flaga Polski- tak rozpoczął się tegoroczny happening Obudźmy łomżyńską Starówkę. Potem przyszedł czas na rozpoczęcie zabawy, która na Starym Rynku będzie trwała do popołudnia.

Stary Rynek zapełniły stragany i stoiska łomżyńskich firm i instytucji. To niepowtarzalna okazja, by spróbować odchodzącej do lamusa waty cukrowej (dziś smakołyk można znaleźć już tylko na tego typu festynach), kanapek z aromatycznym smalcem i ogórkiem, przygotowanych przez łomżyńską Wetę, a na stoisku Urzędu Miasta- zapytać o program rabatowy związany z Kartą Dużej Rodziny i kartą lojalnościową MPK.

Na scenie rozstawionej na płycie głównej odbywają się konkursy, w których na uczestników czekają nagrody- niespodzianki.

Reklama

O klimat zabawy dbają też działające w mieście grupy artystyczne. Na Starym Rynku pokaz kunsztu i precyzji ruchu dały mażoretki z zespołu Swing, a na XIV-wieczny dwór księżnej Danuty Anny i księcia Janusza przenieśli widzów uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 8.

Happening Obudźmy łomżyńską Starówkę zainicjowany przez dziennikarza i społecznika Krzysztofa Staniórskiego, zorganizowany został po raz drugi. Zabawa na Starym Rynku potrwa do popołudnia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości