Reklama

Strażacy ochotnicy rywalizowali w zawodach [VIDEO i FOTO]

21/09/2015 08:07

OSP Jeziorko wśród kobiet i OSP Mątwica w rywalizacji drużyn męskich, to zwycięzcy rozegranych w niedzielę na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Łomży VIII Sportowych Pożarniczych Zawodów Powiatu Łomżyńskiego. Do rywalizacji stanęło 9 drużyn, zwycięzców rozegranych wcześniej zawodów gminnych.

O ile panie nie miały specjalnie konkurencji, bo były jedyną żeńską drużyną, to już wśród ośmiu drużyn męskich walka była naprawdę zacięta. Należy jednak podkreślić, że strażaczki ochotniczki wcale nie oszczędzały sił i również dały z siebie wszystko, a że wiele potrafią potwierdza ich wysoka pozycja w województwie, gdzie zajęły bardzo wysokie, drugie miejsce.

- Te zawody są jednym z elementów współpracy z OSP, natomiast na co dzień współdziałamy przy zdarzeniach, przy akcjach - tłumaczy komendant PSP w Łomży bryg. Dionizy Krzyna.

Reklama

Wśród drużyn męskich, jak już wspomnieliśmy, najlepsza okazała się ekipa z OSP Mątwica, która wyprzedziła OSP Jeziorko i OSP Pniewo.

Zawody składały się z dwóch konkurencji. Pierwszą była sztafeta i tu najlepsi byli strażacy z Jeziorka, a tuż za nimi uplasowały się drużyny z Olszyn i Mątwicy. Drugą konkurencją były ćwiczenia bojowe, w których triumfowali ochotnicy z OSP Mątwica wyprzedzając OSP Pniewo i OSP Jeziorko.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości