Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki spotkali się w łomżyńskim Ratuszu z prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Robertem Żylińskim. Było to pierwsze spotkanie po wyborach, na którym omówiono plany dalszej współpracy pomiędzy władzami miasta i Suwalskiej Strefy.
Prezes Robert Żyliński przedstawił informację o funkcjonowaniu łomżyńskiej podstrefy SSSE. Poinformował, że w ubiegłym roku prowadził rozmowy z czterema firmami w sprawie zainwestowania na całym obszarze podstrefy w Łomży.
Prezydent Mariusz Chrzanowski oznajmił, że zamierza rozmawiać z firmami, które deklarowały chęć inwestowania w strefie, ale z różnych powodów tego nie uczyniły. Wyraził także nadzieję, że podstrefa zacznie funkcjonować tak jak powinna, czyli że znajdą się tam przedsiębiorcy, którzy dadzą pracę mieszkańcom Łomży. Podkreślił, że strefa jest jednym z jego priorytetów, gdyż uważa, że rozwój strefy ekonomicznej przyczyni się do zmniejszenia bezrobocia w Łomży i będzie zachętą dla innych przedsiębiorców do inwestowania w naszym mieście.
Od 6 stycznia br. weszły w życie nowe przepisy i zachęty do inwestowania w strefach ekonomicznych, dlatego w trakcie spotkania ustalono, że w lutym br. zorganizowane zostanie spotkanie robocze z łomżyńskimi przedsiębiorcami, gdzie zostaną zaprezentowane nowe warunki do inwestowania, jakie pojawiły się w łomżyńskiej podstrefie. Po nim planowane są indywidualne spotkania z przedsiębiorcami, na których Prezydent Łomży i Prezes SSSE będą wspólnie zachęcali do zainwestowania w teren, który objęty jest pomocą państwa w ramach podstrefy ekonomicznej. Natomiast na początku II kwartału br. planowana jest konferencja poświęcona szeroko rozumianemu tematowi przedsiębiorczości.
Łomżyńska podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zajmuje powierzchnię prawie 7,7 ha i zlokalizowana jest w dwóch kompleksach położonych przy Ciepłowni Miejskiej oraz u zbiegu ulic Spokojnej i Akademickiej. Decyzję o jej utworzeniu Rada Ministrów podjęła w grudniu 2013 roku.