Reklama

Sukces absolwentki I LO w Łomży

23/10/2015 11:38

Katarzyna Pawelczyk, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży,  otrzymała stypendium Indeks Start2Star. Jako jedyna z Łomży i jedna z 20 osób w Polsce otrzymała stypendium na cały regulaminowy okres studiów. Uroczyste wręczenie stypendiów miało miejsce 20 października w Warszawie.

Aby dostać stypendium trzeba było wykazać się wysoką średnią, osiągnięciami naukowymi, działalnością społeczną oraz wolontariatem i przekonać do siebie komisję rekrutacyjną. Spośród ponad 1000 zgłoszeń, wybrano 20 osób z całej Polski. Jedną z nich jest Katarzyna Pawelczyk, obecnie studentka Matematyki na Politechnice Warszawskiej. Stypendium otrzymała za osiągnięcia naukowe w dziedzinie matematyki, osiągnięcia sportowe i działalność społeczną.

Indeks Start2Star to program stypendialny prowadzony przez Fundację im. Lesława A. Pagi, którego głównym celem jest zapewnienie środków finansowych na odbycie studiów grupie najzdolniejszych i najbardziej aktywnych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin. Każdego roku Komisja wybiera 20 osób, które otrzymają stypendium w wysokości 1300 zł brutto miesięcznie wypłacane przez cały regulaminowy okres studiów (zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia).

Reklama

Fundacja duży nacisk kładzie na monitorowanie postępów stypendystów w nauce oraz rozwój talentów i pasji. Alumni projektu są w ścisłym kontakcie z Fundacją jeśli chodzi o plany zawodowe i zdobywanie pierwszych doświadczeń na rynku pracy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości