Osiem par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT" działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży wzięło udział w minioną sobotę w VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Sportowego „o Puchar Wójta Iławy". W licznie obsadzonych kategoriach tanecznych prawie wszystkie łomżyńskie pary wywalczyły miejsca finałowe i medalowe.
W sobotę 11 kwietnia 2015 r. w Wikielcu koło Iławy odbył się VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Sportowego „o Puchar Wójta Iławy". W turnieju wystartowało osiem par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT" działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, trenowanych przez Magdalenę i Jacka Baczewskich. Był to bardzo duży turniej z udziałem z całej Polski i dużą ilością par w każdej kategorii wiekowej.
W licznie obsadzonych kategoriach tanecznych prawie wszystkie łomżyńskie pary wywalczyły miejsca finałowe i medalowe, a w kategorii 14-15 lat D para Hubert Kamiński i Joanna Krysiak wygrała rywalizację. Na uwagę zasługuje fakt, że w najwyższej na turnieju klasie tanecznej „B" dwie startujące pary z AKAT-u znalazły się w finale.
Łomżyńskie pary zajęły następujące miejsca:
- w kategorii 12-13 lat klasa E
III miejsce zajęła para Jakub Wierzbowski i Zuzanna Domańska
- w kategorii 12-13 lat klasa D
IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich i VI w tańcach standardowych zajęła para Radosław Walczyk i Zuzanna Święcka
- w kategorii 14-15 lat klas D
I miejsce w tańcach standardowych i I miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Hubert Kamiński i Joanna Krysiak
V miejsce w tańcach standardowych i VI miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Mateusz Żebrowski i Natalia Buckowska
- w kategorii pow. 15 lat klasa C
V miejsce w tańcach standardowych zajęła para Wiktor Możarowski i Julia Borawska
- w kategorii pow. 15 lat klasa B
III miejsce w tańcach standardowych zajęła para Piotr Łuba i Paulina Łażewska
IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich i VI miejsce w tańcach standardowych zajęła para Dawid Zaniewski i Karolina Grala