W Szkolne Koło Caritas w Wecie zorganizowało świąteczną zbiórkę żywności. Uczniowie poszczególnych klas ofiarowali produkty żywnościowe, aby przygotować paczki dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły. W akcji zebrano 257,176 kg żywności i przygotowano 30 paczek, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom.
Jednocześnie zbierane były maskotki i artykuły papiernicze. Z tych przygotowano siedem paczek, które zostały dołączone do żywnościowych dla młodszego rodzeństwa naszych uczniów. Część artykułów zostanie przekazana na balu charytatywnym organizowanym w ZSM i Łomży z okazji Światowego Dnia Chorego.
Akcji tej towarzyszyło współzawodnictwo klas o puchar przechodni Dyrektora Szkoły. Zwyciężyła i tym samym zdobyła tytuł - Super Wolontariuszy Wety - klasa IV b z wychowawczynią p. Martą Jankowską. Klasa zebrała 64,84 kg żywności oraz bardzo wiele artykułów papierniczych.
Drugie miejsce zajęła klasa III e z wychowawczynią p. Anetą Trzeciak-Kowalczyk zbierając 31,85 kg żywności. Trzecie miejsce przypadło klasie IV d z wychowawczynią p. Joanną Włostowską zbierając 24,53 kg żywności, a czwarte klasa II f z p. Sylwią Makowską , która zebrała 22,42 kg.
Pozostałe klasy zebrały nieco mniejsze ilości produktów, ale ich udział ma równie ważne znaczenie. Świadczy o tym, że uczniowie Wety mają wielkie serca otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W zbiórkę zaangażowali się też nauczyciele dorzucając swoją cegiełkę.