Przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży omówił na wczorajszej konferencji prasowej ks. Jacek Czaplicki, koordynator ŚDM w Diecezji Łomżyńskiej. Łomża gościć będzie w przyszłym roku kilka tysięcy młodych katolików z całego świata.
Na 24 lipca przyszłego roku zaplanowany został w Łomży duży koncert organizowany właśnie z okazji przybycia do naszego miasta uczestników Światowych Dni Młodzieży. Natomiast już od najbliższej soboty rozpocznie się drugi etap peregrynacji znaków Dni Młodzieży, spotkanie Centrów Dekanalnych w Łomży oraz nominacja ambasadorów Światowych Dni Młodzieży.
Jak poinformował ks. Czaplicki, młodzież może już zacząć deklarować chęć udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Choć jest jeszcze 10 miesięcy do tego wydarzenia, to jednak będzie się ono wiązało z poniesieniem pewnych kosztów.
- Chcemy, żeby uprzedzając to wydarzenie, młodzi mogli jakieś pieniądze sobie odłożyć - mówił ksiądz.
Chodzi też o to, aby młodzież włączała się do grup wolontariuszy, które działają w Centrach Dekanalnych, ale także mogła wchodzić w "przestrzeń duchowego przygotowania".
Natomiast już wiosną czekają dwa wydarzenia. Są to Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej i Festiwal Młodzych w Płonce Kościelnej.
Więcej na temat przyszłorochnych Światowych Dni Młodzieży na terenie Diecezji Łomżyńskiej mówi ks. Jacek Czaplicki w naszej relacji video.